archirama.pl

1 WRZEŚNIA ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY. ZOBACZ CO ZOSTAŁO Z WARSZAWY PO 1 WRZEŚNIA 1939 ROKU. ZDJĘCIA RUIN STOLICY [ZDJĘCIA]

1 WRZEŚNIA 1939 to jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski. Wspominając rocznicę wybuchu II wojny światowej, pokazujemy zdjęcia ZNISZCZONEJ W CZASIE WOJNY WARSZAWY. [ZDJĘCIA]        

Ruiny w kolorze Henry Cobb 1947

Al. 3 maja, róg Nowego Światu

Fot: Henry N. Cobb

Wybuch II wojny światowej, to koniec Warszawy jaką pamiętają nasi dziadkowie i pradziadkowie. Warszawa, która istniała przed 1 września 1939 roku w ciągu sześciu lat wojny praktycznie zniknęła z powierzchni Ziemi. Zostały po niej tylko zgliszcza i ruiny.

WARSZAWA W ZDJĘCIACH PO WOJNIE

Tę warszawę okaleczoną przez hitlerowców i II wojnę światową uwiecznił na zdjęciach amerykański architekt i fotograf Henry Cobb. Kilkadziesiąt lat później czarno – białe fotografie zyskały kolor. Dzięki temu zrujnowana Warszawa stała się na nich bliższa i prawdziwsza. To przypomnienie tragedii, jaka zaczęła się 1 września 1939 roku. Tragedii miasta doszczętnie zniszczonego przez wojenny żywioł.

>>Życie na gruzach Warszawy. Zobacz zdjęcia Chomętowskiej i Chrząszczowej

 
 
 
 

 

 
 
 
 
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Henry N. Cobb
Data publikacji: 28.08.2012 13:13

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!