archirama.pl

Alternatywa dla wielkoformatowych centrów handlowych? Ghelamco pokazało trzy nowe projekty

Plac Vogla, Prochownia Łomianki i Pasaż Tukanów to trzy nowe projekty pracowni Arch Magic według koncepcji Lokalnych Ośrodków Handlu i Usług, którymi Ghelamco debiutuje w nowym sektorze nieruchomości handlowo-usługowych.

Alternatywa dla wielkoformatowych centrów handlowych? Ghelamco pokazało trzy nowe projekty

Plac Vogla w Wilanowie.

Fot: materiały prasowe

Firma Ghelamco poszerza swoją działalność o obiekty handlowo usługowe, które zostaną zrealizowane według koncepcji Lokalnych Ośrodków Handlu i Usług typu open air center. Premiera nowych projektów - Plac Vogla w warszawskim Wilanowie, Prochownia Łomianki i Pasaż Tukanów w Piasecznie są projektami typu open air center, których ideą jest stworzenie przyjaznego miejsca codziennych zakupów i spotkań, położonego w sąsiedztwie miejsc zamieszkania. Docelowymi użytkownikami obiektów mają być mieszkańcy przedmieść i użytkownicy nowych osiedli mieszkaniowych. Mało popularna w Polsce koncepcja przyjęta przez firmę Ghelamco zakłada stworzenie obiektów handlowo-usługowych, gdzie do każdego sklepu będzie prowadziło osobne wejście z zewnątrz.

Projekty Ghelamco alternatywą dla centrów handlowych?

Pierwszy z projektów Ghelamco - Plac Vogla -  zostanie zrealizowany w Wilanowie. Nowy obiekt handlowo-usługowy zajmie powierzchnię ok. 11 tys. mkw. W większości parterowa zabudowa  skupi specjalistyczne sklepy spożywcze, bogatą ofertę restauracyjną, a także kawiarnię i usługi. Ostatecznie deweloper zapewni około 50 lokali. Kolejną inwestycją realizowaną przez Ghelamco jest Pasaż Tukanów przy ulicy Nowej w Piasecznie. Obiekt o łącznej powierzchni około 7 tys. mkw zapewni miejsce dla około 30 lokali. Ostatnim, trzecim projektem będzie Prochownia Łomianki zlokalizowana na terenie dawnych Zakładów Drzewnych. Kompleks handlowo-usługowy z elementami rekreacyjnymi skupi 60 lokali na powierzchni około 11,5 tys. mkw.
 
Nowe inwestycje firma Ghelamco zaprezentuje na targach MAPIC, które odbędą się w dniach 13-15 listopada 2013 roku w Cannes.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.11.2013 14:12

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!