Architektura
ARCHITEKTURA
Czy APA Kuryłowicz & Associates zmieniają oblicze polskiej architektury?

APA Kuryłowicz & Associates. Najlepsze biuro architektoniczne w Polsce?

  • Komentarze

dom handlowy Wolf Bracka w Warszawie

Dom handlowy Wolf Bracka (vitkAc) w Warszawie, projekt: Kuryłowicz & Associates

Fot: TM

Pracownia architektoniczna APA Kuryłowicz & Associates znana jest nie tylko w środowisku architektów. Nazwę kojarzy prawie każdy Polak. W samej Warszawie znajduje się kilka budynków projektu pracowni i każdy z nich zdobywa sławę i rozgłos. Czy architekci z biura APA Kuryłowicz & Associates znaleźli sposób na sukces w dziedzinie architektury?

Biuro Kuryłowicz & Associates to przeszło 20 lat praktyki w świecie architektury

Biuro Architektoniczne APA Kuryłowicz & Associates liczy już przeszło 20 lat. Przez wszystkie te lata kreował się zespół architektoniczny, którego wiedza i umiejętności goniły założenia światowej architektury. Zespół projektowy liczy 7 czynnie wykładających profesorów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Nie oznacz to jednak, że zespół to architekci tylko i wyłącznie ze stolicy. Zespół jest różnorodny. Pracownicy biura pochodzą z różnych uczelni i miast, ale wszyscy wykazują się pomysłowością, umiejętnością pracy w zespole, czy wiedzą z zakresu programów komputerowych stosowanych w biurze.

>> Dom Handlowy Wolf Bracka, zobacz go w całości!

Niezliczona ilość projektów. Każdy jest rozpoznawalny

Nie da się zliczyć projektów wszystkich projektów, które wyszły z biura APA Kuryłowicz & Associates. Jak zaznaczają sami architekci nie każdy projekt powstaje z myślą o realizacji, jednak biuro stara się zmaterializować, jak największa liczbę wymyślanych koncepcji projektowych. Warto zaznaczyć, że biuro nie ogranicza się co do jednego typu zabudowy. W pracowni powstają zarówno projekty budynków biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, sportowych, czy hotelowych. W samej Warszawie możemy długo wyliczać zrealizowane projekty biura. Wśród nich niedawno otwarty Wolf Bracka, inne to Prosta Tower, nowoczesny wydział Neofilologii UW na ulicy Dobrej (w trakcie budowy), budynek Muzeum Historii Żydów Polskich, czy wielofunkcyjny obiekt Plac Unii rosnący na Placu Unii Lubelskiej.

APA Kuryłowicz & Associates to także laureaci wielu prestiżowych nagród

Równie niezliczona co ilość projektów jest ilość zdobytych przez pracownie nagród. W portfolio widnieje wachlarz wyróżnień w konkursach, zdobytych I, II miejsca, czy nagród za całokształt twórczości. Stefan Kuryłowicz został również wyróżniony w 2011 roku jako „Zasłużony dla Warszawy”.

>> Nowoczesna architektura w Polsce. Zobacz nowoczesne urzędy!

Biuro architektoniczne APA Kuryłowicz to pracownia mierząca się z nowoczesnością architektury. Nie raz udowodnili, że to co dla innych jest niemożliwe w świecie architektury dla architektów z tej pracowni jest możliwe. Łamią bariery i konwenanse w polskiej architektury, zyskują sławę na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty pracowni APA Kuryłowicz & Associates.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: TM
Data publikacji: 31.08.2012 12:47
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.