archirama.pl

Apka Archimapa - architektura Warszawy w aplikacji na smartfony

W świecie aplikacji na smartfony pojawiła się właśnie pozycja, którą powinien poznać każdy architekt czy miłośnik historii i architektury XX wieku. Nowy produkt to Archimapa - apalikacja ułatwiająca zwiedzanie architektury Warszawy

Archimapa - aplikacja na smartfony, dzięki której poznasz architekturę Warszawy XX wieku

Archimapa - aplikacja na smartfony, dzięki której poznasz architekturę Warszawy XX wieku

Apka Archimapa - architektura Warszawy w aplikacji na smartfony

W świecie aplikacji na smartfony pojawiła się właśnie pozycja, którą powinien poznać każdy architekt czy miłośnik architektury XX wieku. Nowy produkt to Archimapa – apalikacja ułatwiająca zwiedzanie architektury Warszawy

Bezpłatna aplikacja Archimapa jest dziełem Muzeum Powstania Warszawskiego. Podstawą do stworzenia programu były papierowe wersje map, przygotowane przez muzeum. Apka zaprojektowana została w 2 wersjach językowych – polskiej i oczywiście angielskiej. Jest dobrym rozwiązaniem dla turystów, ale sprawdzi się również w dłoniach osób zamieszkujących stolicę, zwłaszcza tych, które chciałyby poznać historie mijanych budynków. Archimapa to dobry sposób na aktywne spędzenie weekendu, a przy okazji doskonała okazja na poznanie historii jednego z najbardziej interesujących miast w Polsce.  Archimapę można ściągnąć na iPhona, urządzenia obsługujące system Android oraz Windows.

Tuż po uruchomieniu aplikacji Archimapa, pojawia się siedem kategorii. Każda jest osobną wędrówką i tematycznym szlakiem po ulicach Warszawy. Są to:


1. Ancymapa – Warszawa dla dzieci
2. Żydowskie dziedzictwo. Warszawa, Falenica, Otwock
3. Architektura 20-lecia międzywojennego (1918–1939)
4. Warszawa niezaistniała (1944)
5. Warszawski socrealizm (1949–1989)
7.Mozaiki warszawskie

Po wybraniu działu, który nas interesuje, przechodzimy do dwóch zakładek. Jedna to krótki opis streszczający kategorię, zaś druga to lista miejsc, w których znajdują się historyczne obiekty, osiedla czy place. Możemy również przejść od razu do mapy z zaznaczonymi punktami, i z tego poziomu wybrać interesujące nas obiekty. Przy punktach na mapie znajdziemy opisy dotyczące historii miejsc, funkcji jaką spełniają dziś, a także dotyczące tych miejsc ciekawostki np. to, że na historycznym praskim Osiedlu Ostrobramska powstawał kultowy film „Część Tereska” w reżyserii Roberta Glińskiego. Polecamy aplikację i życzymy samych odkrywczych podróży!

Milena Glinojecka

Data publikacji: 2.04.2015 14:50

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!