Architektura
ARCHITEKTURA
Konkurs architektoniczny

Archiprix International, konkurs dla młodych architektów – 10 lutego poznamy wyniki

  • Komentarze

Konkurs dla młodych architektów

W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu dla młodych architektów zgłoszonych zostało 9 projektów z Polski

Fot: Hunter Douglas Europe B.V - materiały prasowe

Już 10 lutego 2017 poznamy laureatów Archiprix International/Hunter Douglas Awards 2017. Konkurs jest niezwykłą szansa dla młodych architektów, którzy zyskują okazję zaprezentowania się międzynarodowej publiczności. W tym roku z Polski zgłoszonych zostało 9 projektów.

Konkurs przeznaczony jest tylko dla młodych architektów, którzy mają szansę pochwalić się swoją pracą dyplomową z zakresu projektowania przestrzeni miejskiej lub architektury krajobrazu. W ramach bieżącej edycji napłynęło aż 380 zgłoszeń z całego świata, w tym 9 z Polski. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Ahmedabad w Indiach.

Z roku na rok, coraz więcej zgłoszeń do konkursu

Konkurs z roku na rok zyskuje na popularności. Jest to już 10 edycja konkursu. Nagroda przyznawana jest przez Fundację Archiprix, która powstała dzięki współpracy holenderskich szkół architektonicznych. W bieżącej edycji zgłoszono 9 projektów z Polski, wśród ich autorów znaleźli się absolwentki i absolwenci Politechniki Gdańskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Rozdanie nagród laureatom konkursu odbędzie się w Indiach

Indie zostały wybrane, jako gospodarz tegorocznej edycji konkursu przede wszystkim ze względu na niebywałe wyzwanie jakie stanęło przed architektami i inżynierami w zakresie budownictwa mieszkalnego i infrastruktury.

Archiprix International od 2001 roku co dwa lata zaprasza architektów z całego świata do zaprezentowania swojego projektu dyplomowego. Dotychczas w przedsięwzięciu uczestniczyli studenci z ponad 800 uniwersytetów z całego świata. W 2013 roku wśród zdobywców nagrody znalazł się Polak, Hugon Kowalski, uhonorowany za projekt pt. „Porozmawiajmy o śmieciach”. W lutym przekonamy się, czy do grona laureatów dołączą kolejni Polacy.

przeczytaj rowniez
Autor: Hunter Douglas Europe B.V - materiały prasowe
Zdjęcia: Hunter Douglas Europe B.V - materiały prasowe
Data publikacji: 26.01.2017 12:17
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.