archirama.pl

Architektura 2017. Na jakie realizacje czekamy z niecierpliwością w 2017 roku.

Rozpoczął się rok 2017, a wraz z nim kończyć się będą realizacje kolejnych, długo wyczekiwanych obiektów. Przygotowaliśmy dla Was  listę niektórych realizacji, wyczekiwanych w 2017 roku. Chcielibyście dorzucić coś do tej listy?

Realizacje 2017

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - długo oczekiwane otwarcie

Pierwotnie otwarcie gmachu Muzeum II Wojny Światowej miało nastąpić w 2016 roku. Na chwilę obecną planuje się otwarcie budynku, wraz z gotową wystawą główną, na początku 2017 roku. Nowoczesna bryła budynku już od jakiegoś czasu góruje nad pobliską zabudową miasta. Projekt na nową siedzibę Muzeum został wybrany w drodze międzynarodowego konkursu w 2010 roku. Zwycięski projekt zaproponowało studio architektoniczne „Kwadrat”. Obecnie we wnętrzu Muzeum powstaje wystawa główna, na którą przeznaczono obszar około 5 tysięcy m2.

Przeczytaj więcej o projekcie Muzeum II Wojny Światowej

Zobacz film z budowy Muzeum:

Kolejny biurowiec przy Placu Europejskim – Wronia 31

Niedaleko wieżowca Warsaw Spire powstanie kolejny biurowiec – Wronia 31. Mimo że nie będzie kolejnym wysokościowcem na mapie stolicy (ma tylko 15 pięter) to i tak wzbudza zainteresowanie. Nowa bryła budynku stanie się kolejnym elementem zagospodarowania okolic nowego Placu Europejskiego, umacniając tym samym dzielnicę Wola w ścisłej czołówce dzielnic biznesowych. Zakończenie budowy biurowca Wronia 31 planowane jest na marzec 2017 roku.

Lifestylowe centrum stolicy – Koneser Centrum Praskie

I etap przebudowy i rewitalizacji części zabytkowej Wytwórni Wódek Koneser został zakończony. Teraz przyszedł czas na rewitalizację i budowę części komercyjnej Konesera. HOCHTIEF Polska został generalnym wykonawcą czterech nowych budynków. Zakończenie prac nad tą częścią planowane jest na koniec 2017 roku.

Nowa odsłona Domu Towarowego SMYK – CDT gotowy już w 2017 roku

Popularny w Warszawie SMYK już od dawna wymagał gruntownego remontu. Od 2014 roku jesteśmy świadkami jego przebudowy. Jedna z ikon Warszawy powoli zyskuje nowe elewacje, która ma być identyczna, jak ta oryginalna sprzed pamiętnego pożaru w 1975 roku. Nowy budynek ma pełnić funkcje biurowe i usługowe. Projekt rewitalizacji SMYKA to wspólne przedsięwzięcie Immpobel we współpracy z pracowniami architektonicznymi AMC – Andrzej M. Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.

>> Przeczytaj więcej o historii SMYKA i założeniach projektowych rewitalizacji

Kładki pieszo-rowerowe na Moście Łazienkowskim

Remont Mostu Łazienkowskiego stał się pretekstem do stworzenia przeprawy pieszo rowerowej. Dzięki temu do lipca 2017 mają zostać oddane do użytku kładki, których budowa pochłonie około 13,5 mln zł. Kładka po południowej stronie mostu ma służyć pieszym i rowerzystom, po północnej - wyłącznie cyklistom. Mosty będą zlokalizowane po bokach mostu, poniżej poziomu jezdni.

Galeria Libero w Katowicach

Katowice z niecierpliwością czekają na nową galerię handlową. Autorem projektu Galerii Libero jest pracownia MOFO Architekci. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku. Nie ulega wątpliwości, że nowy obiekt urozmaici architekturę Katowic. Poza sklepami w galerii znajdą się miejsca do ćwiczeń, kino, kawiarnie, czy centrum medyczne. Liczne przeszklenia bryły budynku zapewniają ciągły dostęp do światła naturalnego, a także korespondencję wnętrza z otoczeniem galerii.

Rozbudowa osiedla 19 Dzielnica w Warszawie - II etap inwestycji

Na koniec 2017 roku osiedle 19 Dzielnica powiększy się o kolejne dwa budynki, w których znajdzie się 240 nowych mieszkań. Nowe budynki nawiązują do istniejącej zabudowy wykończeniem elewacji – dominuje tu drewno i surowa okładzina. Dzięki grze modułów udało się uzyskać efekt dynamiki. Co więcej, takie założenie powoduje, że każda kondygnacja jest inna.

Zdjęcia: Centrum Praskie Koneser, Urząd Miasta w Warszawie, materiały prasowe, Immobel, Dzięki uprzejmości Biura Architektonicznego Kwadrat
Data publikacji: 27.12.2016 11:39

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!