archirama.pl

Architektura. Bezpłatne warsztaty Sukkot- budujemy szałas!!! Został jeden dzień na przesłanie zgłoszenia.

Architektura. Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział w Poznaniu oraz Poznańska Filia Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP organizują międzyuczelniane warsztaty architektoniczne Sukkot - budujemy szałas!!! Zgłoszenia na bezpłatne warsztaty można przesyłać do jutra, 10 września do godziny 15.

Architektura. Bezpłatne warsztaty Sukkot- budujemy szałas!!! Został jeden dzień na przesłanie zgłoszenia.

Architektura. Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział w Poznaniu oraz Poznańska Filia Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP zapraszają studentów architektury na warsztaty architektoniczne Sukkot- budujemy szałas!!! Zgłoszenia można przesyłać już tylko do jutra, 10 września 2013 roku, do godziny 15.

Fot: materiały prasowe

Architektura. Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział w Poznaniu oraz Poznańska Filia Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP zapraszają studentów architektury na warsztaty architektoniczne Sukkot- budujemy szałas!!! Zgłoszenia można przesyłać już tylko do jutra, 10 września, do godziny 15.

Sukkot- budujemy szałas!!! - co będą robić uczestnicy warsztatów architektonicznych

Głównym tematem warsztatów Sukkot- budujemy szałas!!! będzie Sukkot, jedno z najbardziej radosnych świąt w żydowskim kalendarzu. Święto Stukkot ustanowione zostało przez Boga podczas wędrówki ludu Izraela przez pustynię ku Ziemi Obiecanej. Podczas tego święta wyznawcy judaizmu budują szałasy. Według tradycji powinni w nich mieszkać  przez całe święto, lub jeśli jest to niemożliwe spożywać choć jeden posiłek dziennie. Niegdyś szałasy budowane na święto Stukkot wykonane były ze słomy, gałęzi oliwnych bądź palmowych. Wewnętrz ozdabiano je owocami, oliwkami, orzechami czy tkaninami. Szałasy na święto Stukkot budowane są według ściśle określonych zasad. Ustawiano je na płaskich dachach domów, na podwórzach, na publicznych placach i przedsionkach Świątyń. Jeszcze w XIX wieku podczas święta Stukkot żydowskie szałasy były stałym elementem jesiennego pejzażu wszystkich polskich miast.

Architektura – warsztaty architektoniczne  Sukkot - budujemy szałas!!!

Warsztaty architektoniczne Sukkot - budujemy szałas!!! Rozpoczynają się 17 września i trwać będą przez kolejne 5 dni (do 22 września) - zakończą się dzień przed rozpoczęciem obchodów święta Sukkot. Zadaniem uczestników warsztatów projektowych będzie zaprojektowanie i wykonanie w ramach określonego budżetu szałasu żydowskiego według wytycznych, jakim szałasy muszą odpowiadać. Studenci uczestniczący w warsztatach podzieleni zostaną na 4 grupy, którymi opiekować się będą poznańscy architekci: Ultra Architects, Atelier Starzak Strebicki, Trabendo., UGO.COM.PL + Mateusz Zwierzycki

Sukkot - budujemy szałas!!! – zasady rekrutacji na warsztaty

Aby zakwalifikować się na warsztaty Stukkot budujemy szałas trzeba być studentem kierunku architektura na dowolnej uczelni w Polsce lub na świecie. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, ale organizatorzy nie zwracają kosztów podróży, hoteli czy utrzymania podczas trwania warsztatów. Od zakwalifikowanych osób pobierana będzie kaucja w wysokości 100 zł, która jest zwracana w momencie osobistej rejestracji pierwszego dnia warsztatów. Warunkiem udziału w warsztatach Sukkot-budujemy szałas!!  jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie: http://budujemyszalas.org/

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 9.09.2013 17:46

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!