Architektura
ARCHITEKTURA

Architektura centrów handlowych. Galeria Amber w Kaliszu – wielkie otwarcie już wrótce

 • Komentarze

Galeria Amber w Kaliszu
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_1
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_2
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_3
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_4
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_5
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_6
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_7
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_8
 • Amber wizualizacje/Galeria_Amber_9

Jedni je uwielbiają, inni nienawidzą. Galerie handlowe w centrum miasta, odróżniające się architektonicznie od otoczenia, zawsze wywołują spore emocje, a rozmowy o nich należą do kontrowersyjnych tematów dla lokalnych społeczności. Czym do siebie zachęcać będzie Galeria Amber? Otwarcie już 20. marca, postanowiliśmy więc sprawdzić nowe kaliskie centrum handlowe.

Centrum handlowo-rozrywkowe zlokalizowano w sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego, przy ul. Górnośląskiej. Zbiega się ona z Trasą Bursztynową, do której nawiązuje nazwa galerii – amber to po angielsku właśnie bursztyn. Choć w ostatnich latach angielska nazwa tego drogiego surowca w Polsce nie kojarzyła się najlepiej, najwyraźniej nie zraziło to Echo Investment, czyli dewelopera zajmującego się inwestycją. Potencjalnych klientów Galerii Amber właściciele liczą w setkach tysięcy – w promieniu do 20 minut jazdy samochodem mieszka 135 tysięcy ludzi, a w granicach 30-minutowego dojazdu autem już prawie 300 tysięcy.

Wstępną koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała firma Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. oraz zespół architektów Echo Investment.

Otwierane centrum będzie największym w regionie kalisko-ostrowskim. Galeria Amber liczy trzy kondygnacje, na których pod wynajem przygotowane 33,5 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Rozrywki dostarczy m.in. największe w Kaliszu 7-salowe kino. Na terenie galerii znajdzie się też klub fitness, który na pewno przyciągnie chętnych do aktywnego spędzania czasu. Dla klientów przewidziano ok. 1000 miejsc parkingowych.

Poza znanymi markami w centrum handlowym znajdzie się też miejsce dla lokalnych przedsiębiorców. Do tej pory wynajęto prawie wszystkie lokale. – Bardzo się cieszymy, że komercjalizację Galerii Amber możemy uznać za sukces. Do grona naszych partnerów dołączają kolejne znane marki, jak też i przedstawiciele lokalnego biznesu. To sprawia, że oferta naszej inwestycji jest nie tylko zróżnicowana, ale również unikalna i bardzo atrakcyjna. Komercjalizacja dobiega końca, wkrótce podpisywać będziemy ostatnie umowy – mówi Michał Banasik, leasing manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Wielkie otwarcie zaplanowano na 20. marca na godz. 16:00. Na pierwszych klientów czekać będą rozmaite atrakcje z udziałem gwiazd, występy taneczne i akrobatyczne. Ponadto w większości sklepów i punktów usługowych przygotowano rozmaite konkursy z nagrodami i wyjątkowe promocje. Szczegóły dotyczące wydarzenia i samej Galerii Amber znajdziecie na stronie: http://www.galeria-amber.com.pl/.

Kuba Kodłubaj

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 7.03.2014 11:02
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.