archirama.pl

Architektura: co zobaczyć w Idaho. Hotel w kształcie ogromnego psa beagle. Taka architektura tylko w USA! Hit czy kit? Galeria zdjęć

Co zobaczyć w  Idaho i gdzie spędzić noc? Zobaczcie architekturę hotelu w kształcie psa. Hotel Dog Bark Park Inn B & B oferuje nocleg wewnątrz wielkiego psa beagle. Czy ktoś nocował w wielkim psie beagle?

Architektura: co zobaczyć w Idaho. Hotel w kształcie ogromnego psa beagle. Taka architektura tylko w USA! Hit czy kit? Galeria zdjęć
Fot: materiały prasowe

Architektura hotelu Dog Bark Park Inn B & B to atrakcja farmy o nazwie Park szczekającego psa (Dog Bark Park) w mieście Cottonwood w amerykańskim stanie Idaho. Na tak nietypowy pomysł na biznes wpadli Dennis Sullivan i Frances Conklin.

Co zobaczyć w Idaho: architektura w kształcie psa

Małżeństwo postanowiło urozmaicić turystom i przejezdnym pobyt w miasteczku oferując nocleg w budynku o architekturze mocno zainspirowanej kształtem uroczego pieska beagle.

Hotelu Dog Bark Park Inn B & B działa od 2003 roku. W brzuchu psa znajduje się czeterosowobowy apartament z pokojem kąpielowym wyposażonym w wannę oraz z sypialnią ulokowaną w głowie psa.

Architektura inspirowana projektami w lat 50. ubiegłego wieku

Hotel Idaho powstał z fascynacji właścicieli do tzw. architektury nazywanej w USA programową bądź mimetyczną. Ten niezwykle popularny w połowie ubiegłego wieku pomysł na budynki polega na projektowaniu budynków, których architektura kojarzyłaby się z funkcją jaka pełnią. Dlatego też w USA można spotkać warzywniaki w kształcie ogromnych pomidorów, kawiarni w budynku jak imbryk czy sklep obuwniczy w wielkim bucie. Obecnie tego typu architektura przeżywa swoją drugą młodość a projektowane w nietypowy sposób budynki są odnawiane i staja się wizytówka okolicy.

Co myślicie o tego typu architekturze?

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.04.2013 14:00

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!