archirama.pl

Architektura Domu w szczerym polu. Zobaczcie bryłę projektu Ultra Architects. Galeria

Architektura projektu Ultra Architects to doskonały przykład jak połączyć w jednej bryle nowoczesność z wiejskim krajobrazem

Architektura Domu w szczerym polu. Zobaczcie bryłę projektu Ultra Architects. Galeria

Architektura projektu Ultra Architects to doskonały przykład jak połączyć w jednej bryle nowoczesność z wiejskim krajobrazem.

 

Fot: materiały prasowe

Architektura. Bryła domu usytuowana jest na dużej, pustej działce. Architekci z Ultra Architects zaprojektowali bryłę tak, by dawał mieszkańcom poczucie intymności i chronił przed podmuchami wiatru, który w tak dużej przestrzeni tworzy się niemalże samoistnie. Już podczas pierwszej wizyty na działce architektom rzuciło się na myśl powiedzenie „w szczerym polu hula wiatr”. Tak powstała nazwa projektu i pomysł na architekturę domu dosłownie w szczerym polu.

Architektura w szczerym polu

Teren działki, na której powstanie bryła przypomina olbrzymią łąkę. To bardzo duża, otwarta przestrzeń, pozwalająca na stworzenie wielu ciekawych rozwiązań architektonicznych. Od północy przylega do drogi a od  południa graniczy z lasem. Odległość do niego od miejsca, w którym ma stanąć budynek wynosi 100 metrów. Powierzchnia działki natomiast to 3,8 hektara.

Oryginalna forma bryły

Pomiędzy fragmentami bryły powstały wolne przestrzenie, które tworzą tarasy. Budynek stanowi ich naturalną osłonę m.in. przed silnymi podmuchami wiatru. Ponadto daje cień w upalne dni i poczucie prywatności, tworząc wiele zakątków. Dach domu zgodnie z warunkami zabudowy ma być skośny.

Każda bryła ma inne przeznaczenie

Taka architektura bryły ma przywodzić na myśl zabudowę wiejską. Architektom z Ultra Architects zależało, by był to dom, który dobrze wkomponuje się w wiejskie otoczenie. Z tego powodu wykluczyli budowę skomplikowanej bryły. Architektura budynku ma sprawiać wrażenie, że jest zespołem prostych obiektów, dzięki czemu przypomina tradycyjne wiejskie zabudowania. Każda bryła budynku ma różną funkcję. Dzieli się na części: dzienną, techniczną, sypialną i gościnną.

Bryła z ciemnego drewna

Architekturę budynku zaprojektowano w całości w konstrukcji drewnianej. Wewnętrzne ściany wykończone są sklejką. Na zewnątrz zaś bryła obłożona jest deskami zabarwionymi na ciemno.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 23.05.2013 09:39

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!