Architektura bryły Galerii Mokotów powiększy się o kolejne 5 tys. mkw. Ponadto u zbiegu ulic Uniechowskiego i Wołoskiej w miejscu, w którym obsługiwana jest strefa zaopatrzenia dobudowana zostanie dodatkowa bryła o powierzchni 3,5 tys. mkw. Przebudowa Galerii Mokotów ma się zakończyć na przełomie kwietnia i maja 2013 roku. Planowany koszt inwestycji to 55 mln zł.
Prace nad nową architekturą Galerii Mokotów zakończą się jeszcze w tym roku
Prace nad przebudową architektury bryły obejmą także przestrzeń restauracyjną na drugim piętrze, która powiększy się o 1,5 tys. mkw. Dzięki temu Galeria Mokotów wzbogaci swoją ofertę nie tylko o kilka nowych restauracji ale także strefę relaksu z centralnie ulokowanym fortepianem i muzyką na żywo. Ta kondygnacja dzięki powiększeniu świetlików zyska także więcej przestrzeni i światła dziennego. Ponadto Galeria Mokotów powiększy się o 9 nowych lokali handlowych.
Przebudowę architektury drugiego piętra Galerii Mokotów powierzono architektom z pracowni Sud Architects polska Sp. z o. o., rozbudową zajmują się SMZ Architekci, natomiast wykonawcą generalnym jest Awbud S.A..
Bryła Galerii Mokotów po raz kolejny w przebudowie
Architektura galerii handlowej wciągu 13 lat jej istnienia została zmodernizowana po raz czwarty. Pierwsza zmiana nastąpiła w 2002 oraz dwukrotnie w 2006 roku. Obecnie w posiadaniu galerii jest koncern Unibal Radamco.

-
Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej
-
Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej
-
Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej
-
Piąta edycja, organizowanego przez miesięcznik "Architektura Murator", konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE więcej
