archirama.pl

ARCHITEKTURA i nowatorskie projekty. Architekci zapraszają na spotkania ŚWIADOME WNĘTRZE

ŚWIADOME WNĘTRZE to spotkania z najbardziej znanymi i cenionymi architektami na świecie. ŚWIADOME WNĘTRZE to szansa na poznanie nowoczesnych projektów architektonicznych. Spotkania z architekturą ŚWIADOME WNĘTRZE w październiku.

Świadome Wnętrze już w październiku

Świadome Wnętrze ro spotkanie z nowoczesną architekturą i najnowszymi projektami.

Fot: Materiały Prasowe Świadome Wnętrze

Firmy Martela i Rockfon zapraszają na październikowe spotkania ze światową architekturą w ramach V edycji wykładów dla architektów Świadome Wnętrze, które odbędą się w dniach 10-12 października w Gdańsku, Warszawie i Łodzi. Gościem specjalnym będzie arch. Ole Gustavsen z norweskiej pracowni SNOHETTA, która otrzymała m.in. Nagrodę Mies van der Rohe w 2009 roku za Operę Narodową i Balet w Oslo.

Ole Gustavsen wygłosi multimedialny wykład pod tytułem „Cyfrowa podróż po architekturze”. Zaprezentuje uczestnikom wykładów nowatorskie projekty, wizjonerskie pomysły oraz podzieli się problemami, z którymi pracownia Snohetta musiała się zmierzyć w trakcie realizacji projektów. Celem spotkań ŚWIADOME WNĘTRZE jest ułatwienie kontaktów polskich architektów z uznanymi, wielokrotnie nagradzanymi, zagranicznymi projektantami wzorów przemysłowych oraz architektami, przybliżenie europejskich trendów w zakresie design’u i formy oraz kompleksowego podejścia do projektowania obiektów komercyjnych.

Nowoczesna architektura spotkania

Impreza została objęta Patronatem Honorowym przez SARP, Krajową Izbę Architektów oraz Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Organizatorami spotkania ŚWIADOME WNĘTRZE są firmy MARTELA oraz ROCKFON. Partnerem spotkania w Łodzi jest firma Dr Schutz. Patronat Medialny nad wydarzeniami sprawują pisma: Architektura & Biznes, ARCHITEKTURA Murator, Archivolta, Dobre Wnętrze, ARCH, Urządzamy dom i mieszkanie, Wnętrza Komercyjne, Zawód:Architekt oraz TV DOMO, serwis www.architektura.info. Więcej szczegółowych informacji o wykładach i prelegentach można uzyskać na stronach www.swiadomewnetrze.pl oraz pod adresem: martela@martela.pl. Martela to największa w Finlandii firma projektowa specjalizująca się w ergonomicznych i innowacyjnych meblach oraz kompletnych rozwiązaniach wyposażenia wnętrz komercyjnych.

Nasze produkty i usługi poprawiają funkcjonalność i atmosferę w różnych przestrzeniach. Martela to firma rodzinna założona w 1945 roku, a od 1986 notowana na giełdzie. Roczny obrót firmy wynosi ok. 130 mln EUR. Martela posiada zakłady produkcyjne w Finlandii, Szwecji i Polsce. Polskie oddziały znajdują się w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Gdańsku. Martela jest patronem społecznego programu edukacyjnego www.zdrowebiuro.pl oraz organizatorem cyklu wykładów dla architektów ŚWIADOME WNĘTRZE.

Autor: materiały prasowe, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Materiały Prasowe Świadome Wnętrze
Data publikacji: 23.08.2012 12:37

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!