archirama.pl

Architektura Krakowa. Galeria Handlowa Bronowice – otwarcie już 30 listopada 2013!

W architekturze Krakowa pojawiła się nowa inwestycja – galeria handlowa Bronowice. Otwarcie centrum handlowego już 30 listopada. Zobaczcie zdjęcia najnowszej, krakowskiej galerii handlowej!

Wśród oferty kulturalnej znajdujemy między innymi lokal Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, studyjne kino Mikro, a już niebawem pojawi się pierwsza Biblioteka w galerii handlowej i Galeria Forum – lok

Wśród oferty kulturalnej znajdujemy między innymi lokal Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, studyjne kino Mikro, a już niebawem pojawi się pierwsza Biblioteka w galerii handlowej i Galeria Forum – lokal Muzeum Narodowego w Krakowie

Fot: materiały prasowe

Architektura Krakowa. Nowa galeria handlowa Bronowice ma być dopełnieniem przestrzeni handlowej tej części miasta. Już 30 listopada pierwsi klienci będą mogli skorzystać z oferty 150 sklepów, restauracji i kawiarni. Dodatkowo w centrum handlowym mają znaleźć się miejsca związane ze sztuką i rozrywką – te funkcje są nieobecne w pozostałych obiektach handlowych Krakowa. Wśród oferty kulturalnej galerii handlowej Bronowice znajdujemy między innymi lokal Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, studyjne kino Mikro, a już niebawem pojawi się pierwsza Biblioteka w galerii handlowej i Galeria Forum – lokal Muzeum Narodowego w Krakowie.

Galeria handlowa Bronowice – inspiracja krakowską secesją

Poza unikalną funkcją nowej galerii handlowej Bronowice, nietypowa jest także jej architektura. Cechą wyróżniającą obiektu jest inspiracja krakowską secesją. Elementy stylu znajdujemy zarówno na elewacjach, jak i we wnętrzach. Idea architektoniczna ma w subtelny i wyważony sposób wiązać styl Młodej Polski z nowoczesną architekturą. Wnętrze galerii handlowej Bronowice estetyką nawiązuje do wspomnianej secesji poprzez zaprojektowanie miękkich linii, jasnych barw, które przeplatają się z nasyconymi kolorami. Do tego dołożono naturalne materiały.

>> Zobaczcie, jak wyglądało otwarcie warszawskiej galerii handlowej Plac Unii City Shopping!

Za inwestycję nowej galerii handlowej odpowiedzialny był Szef Projektu Immochan, oddział Auchan Polska. Młodopolski klimat można poczuć również dzięki inspiracjom widocznym na ogromnym geometrycznym muralu, znajdującym się przy jednym z wejść do galerii handlowej Bronowice. Sposób tworzenia dzieła miał nawiązywać do witraży Wyspiańskiego. Galeria handlowa Bronowice ma tworzyć nową jakość tego typu obiektów w Krakowie.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 29.11.2013 16:09

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!