W 2016 roku Romuald Loegler, jeden z najbardziej znanych krakowskich architektów obchodzi swoje 75 urodziny. Z okazji jubileuszu Galeria Architektury GAGA mieszcząca się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie zaprasza na wystawę monograficzną poświęconą twórczości projektanta.
Przestrzeń ekspozycyjna podzielona została na dwie części. W pierwszej sali zaprezentowane zostały projekty i realizacje Atelier Loegler i Partnerzy. Nieco mniej znany aspekt działalności Romualda Loeglera przedstawiają eksponaty w sali drugiej. Ta ostatnia część wystawy dotyczy projektowania w większej skali, czyli urbanistyki. Dziedziny zdaniem samego architekta wciąż niedocenianej. Niestety, problemem wielu polskich miast pozostaje chaos. Nie tylko ten najbardziej widoczny, ale i stosunkowo najłatwiejszy do usunięcia natłok reklam, kontrastowych kolorów i fatalnych szyldów. Także źle zestawionych budynków, które niezależnie od jakości samej architektury nie tworzą harmonijnej całości. Jak mówi Romuald Loegler - Miasto to nie architektoniczna zabawa (…) Nazwiska znanych architektów są na ustach niemalże wszystkich, tych zaś, co budują miasta nie zna prawie nikt.
Wystawa w Galerii Architektury GAGA to ma być wstępem do zaplanowanego na 2017 rok Biennale Architektury w Krakowie. Ekspozycja i planowany przegląd architektury dzielą zresztą tytuł, zorganizowane zostały pod hasłem „Przestrzenie do życia”.
Przestrzenie do życia.
Wystawa prac Romualda Loeglera
Galeria Architektury GAGA, Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie
ul. Rajska 12, Kraków
Wystawa czynna od 19 marca 2016 do 20 kwietnia 2016
Wstęp wolny

-
W Galerii Architektury GAGA dwóm wystawom o współczesnej architekturze towarzyszy opowiadanie Sylwii Chutnik więcej
-
Krakowska galeria współczesnej architektury zaprasza na wystawę monograficzną zorganizowaną z okazji ćwierćwiecza pracowni Bulanda i Mucha więcej
-
Krakowska galeria Architektury GAGA prezentuje kilkadziesiąt przykładów architektury secesji we Lwowie więcej
-
NOPSR: Spotkania to wystawa prezentująca wielokrotnie nagradzany budynek projektu Konior Studio. Galeria Architektury GAGA i fotografowie z Facebooka opisują bryłę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia więcej

- ARCHITEKTURA: Asy polskiej architektury współczesnej
- ARCHITEKTURA: Bulanda Mucha w Galerii Architektury GAGA
- ARCHITEKTURA: Secesja we Lwowie - Galeria Architektury GAGA
- WIDEO I FOTO: NOSPR w Galerii Architektury GAGA
- ARCHITEKTURA: Współczesna architektura Krakowa. Cricoteka – spotkanie z autorami projektu