Architektura
ARCHITEKTURA

Architektura Krakowa: Romuald Loegler

  • Komentarze

Szklana bryła. Filharmonia w Łodzi, projekt biuro architektoniczne Atelier Loegler i Partnerzy

Siedziba Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Projekt: Atelier Loegler i Partnerzy, realizacja 2004

Fot: Galeria Architektury GAGA, materiały prasowe

Galeria Architektury GAGA zaprasza na monograficzną wystawę Romualda Loeglera

W 2016 roku Romuald Loegler, jeden z najbardziej znanych krakowskich architektów obchodzi swoje 75 urodziny. Z okazji jubileuszu Galeria Architektury GAGA mieszcząca się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie zaprasza na wystawę monograficzną poświęconą twórczości projektanta.

Przestrzeń ekspozycyjna podzielona została na dwie części. W pierwszej sali zaprezentowane zostały projekty i realizacje Atelier Loegler i Partnerzy. Nieco mniej znany aspekt działalności Romualda Loeglera przedstawiają eksponaty w sali drugiej. Ta ostatnia część wystawy dotyczy projektowania w większej skali, czyli urbanistyki. Dziedziny zdaniem samego architekta wciąż niedocenianej. Niestety, problemem wielu polskich miast pozostaje chaos. Nie tylko ten najbardziej widoczny, ale i stosunkowo najłatwiejszy do usunięcia natłok reklam, kontrastowych kolorów i fatalnych szyldów. Także źle zestawionych budynków, które niezależnie od jakości samej architektury nie tworzą harmonijnej całości. Jak mówi Romuald Loegler - Miasto to nie architektoniczna zabawa (…) Nazwiska znanych architektów są na ustach niemalże wszystkich, tych zaś, co budują miasta nie zna prawie nikt.
 
Wystawa w Galerii Architektury GAGA to ma być wstępem do zaplanowanego na 2017 rok Biennale Architektury w Krakowie. Ekspozycja i planowany przegląd architektury dzielą zresztą tytuł, zorganizowane zostały pod hasłem „Przestrzenie do życia”.Przestrzenie do życia.
Wystawa prac Romualda Loeglera
Galeria Architektury GAGA, Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie
ul. Rajska 12, Kraków
Wystawa czynna od 19 marca 2016 do 20 kwietnia 2016
Wstęp wolny

przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Galeria Architektury GAGA, materiały prasowe
Data publikacji: 17.03.2016 12:41
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.