archirama.pl

Architektura Krakowa: Romuald Loegler

Galeria Architektury GAGA zaprasza na monograficzną wystawę Romualda Loeglera

Szklana bryła. Filharmonia w Łodzi, projekt biuro architektoniczne Atelier Loegler i Partnerzy

Siedziba Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Projekt: Atelier Loegler i Partnerzy, realizacja 2004

Fot: Galeria Architektury GAGA, materiały prasowe

W 2016 roku Romuald Loegler, jeden z najbardziej znanych krakowskich architektów obchodzi swoje 75 urodziny. Z okazji jubileuszu Galeria Architektury GAGA mieszcząca się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie zaprasza na wystawę monograficzną poświęconą twórczości projektanta.

Przestrzeń ekspozycyjna podzielona została na dwie części. W pierwszej sali zaprezentowane zostały projekty i realizacje Atelier Loegler i Partnerzy. Nieco mniej znany aspekt działalności Romualda Loeglera przedstawiają eksponaty w sali drugiej. Ta ostatnia część wystawy dotyczy projektowania w większej skali, czyli urbanistyki. Dziedziny zdaniem samego architekta wciąż niedocenianej. Niestety, problemem wielu polskich miast pozostaje chaos. Nie tylko ten najbardziej widoczny, ale i stosunkowo najłatwiejszy do usunięcia natłok reklam, kontrastowych kolorów i fatalnych szyldów. Także źle zestawionych budynków, które niezależnie od jakości samej architektury nie tworzą harmonijnej całości. Jak mówi Romuald Loegler - Miasto to nie architektoniczna zabawa (…) Nazwiska znanych architektów są na ustach niemalże wszystkich, tych zaś, co budują miasta nie zna prawie nikt.
 
Wystawa w Galerii Architektury GAGA to ma być wstępem do zaplanowanego na 2017 rok Biennale Architektury w Krakowie. Ekspozycja i planowany przegląd architektury dzielą zresztą tytuł, zorganizowane zostały pod hasłem „Przestrzenie do życia”.Przestrzenie do życia.
Wystawa prac Romualda Loeglera
Galeria Architektury GAGA, Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie
ul. Rajska 12, Kraków
Wystawa czynna od 19 marca 2016 do 20 kwietnia 2016
Wstęp wolny

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Galeria Architektury GAGA, materiały prasowe
Data publikacji: 17.03.2016 12:41

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!