archirama.pl

Architektura Krakowa. Wkrótce otwarcie nowego dworca podziemnego Kraków Główny!

Otwarcie podziemnego dworca Kraków Główny planowane jest na 15 lutego. Prace trwające ponad trzy lata dobiegły końca. Projekt nowego obiektu architektury Krakowa przygotowali projektanci z Agencji Architektonicznej Centrum.

Architektura Krakowa. Wkrótce otwarcie nowego dworca podziemnego Kraków Główny!

Nowo wybudowany Dworzec Kraków Główny ma być jednym z najnowocześniejszych węzłów komunikacyjnych w kraju. Obiekt według koncepcji pracowni Agencji Architektonicznej Centrum ma za zadanie integrować ze sobą wszystkie szlaki komunikacyjne miasta.

Fot: materiały prasowe

Architektura Krakowa. Nowo wybudowany Dworzec Kraków Główny ma być jednym z najnowocześniejszych węzłów komunikacyjnych w kraju. Obiekt według koncepcji pracowni Agencji Architektonicznej Centrum ma za zadanie integrować ze sobą wszystkie szlaki komunikacyjne miasta: kolej lokalną, dalekobieżną, podziemny tramwaj miejski, a także dworzec autobusowy i autobusy miejskie. Ponadto, podziemny dworzec Kraków Główny ma bezpośrednie połączenie kolejowe z lotniskiem w Balicach.

Architektura dworca Kraków Główny z charakterystycznym globusem

Założeniem projektowym było stworzenie nowoczesnej przestrzeni architektury Krakowa, która swoją ofertą obejmie nie tylko dworzec kolejowy, ale także obiekty komercyjne wraz z punktami handlowymi i gastronomicznymi. W holu głównym podziemnego dworca Kraków Główny znajdą się kasy biletowe, punkty informacyjne i skrytki bagażowe. Do dyspozycji pasażerów oddane zostaną także centra obsługi klienta. Powierzchnia przeznaczona do wynajęcia na terenie dworca wynosi prawie 4 tys. mkw. Jak podaje Gazeta Krakowska, charakterystycznym elementem inwestycji będzie globus, który stał dawniej w pobliżu dworca. Teraz, na nowo wzbogaci on architekturę krakowskiego dworca kolejowego.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 24.01.2014 14:22

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!