archirama.pl

Architektura Łodzi. Hilton zamiast Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi. Pierwszy w Polsce hotel DoubleTree by Hilton Łódź

Architektura Łodzi. Sieć hoteli Hilton na miejscu Wytwórni Filmów Fabularnych (WFF) w Łodzi otwiera pierwszy w Polsce DoubleTree by Hilton. Architektura wnętrz obiektu z filmowymi motywami nawiązuje do pierwotnej działalności tego miejsca

Architektura Łodzi. Hilton zamiast Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi. Pierwszy w Polsce hotel DoubleTree by Hilton Łódż

Architektura i architektura wnętrza nowo wybudowanego hotelu projektu studia Kuryłowicz & Associations nawiązuje do złotej ery polskiego kina. Nad głowami przechodniów góruje wysoka na 10 pięter szklana fasada bryły o powierzchni 8 tys. mkw i przedstawia scenę z pierwszego polskiego powojennego filmu Zakazane piosenki, który powstał w legendarnym łódzkim studio.

Fot: materiały prasowe

Architektura Łodzi. Pierwszy w Polsce DoubleTree by Hilton należący do sieci hoteli Hilton zlokalizowany jest na miejscu dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych (WFF) przy ulicy Łąkowej 29 w Łodzi w pobliżu Parku Poniatowskiego. Architekci stworzyli obiekt, zainspirowany dawną działalnością tego miejsca.

DoubleTree by Hilton projektu Kuryłowicz & Associates na miejscu Wytwórni Filmów Fabularnych (WFF) w Łodzi

Architektura i architektura wnętrza nowo wybudowanego hotelu projektu studia Kuryłowicz & Associates nawiązuje do złotej ery polskiego kina. Nad głowami przechodniów góruje wysoka na 10 pięter szklana fasada bryły o powierzchni 8 tys. mkw i przedstawia scenę z pierwszego polskiego powojennego filmu Zakazane piosenki, który powstał w legendarnym łódzkim studio.

Architektura i architektura wnętrz zainspirowana motywami filmowymi

Architektura wnętrza hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi to kontynuacja aranżacji zainspirowanej polskim kinem. Wnętrza hotelu zdobią obrazy Andrzeja Fogtta, który na potrzeby tej realizacji stworzył sześć wielkoformatowych dzieł. Architektura wnętrza hotelowego lobby wypełniona jest filmowymi detalami. Jego centralna część stanowią zawieszone w powietrzu schody, których projekt zainspirowany został słynnymi kręconymi schodami dawnej WFF.  Wejścia do pokoi udekorowano motywami pochodzącymi z 28 polskich filmów powstałych w Łodzi. Hotelowy basen z kolei dekorują mozaiki z etiudy filmowej Romana Polańskiego pt. „Dwaj ludzie z szafą".

Architektura wnętrza inspiracje motywami filmowymi

Architektura wnętrza hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi  podzielona jest na 200 pokoi. Najbardziej luksusowy apartament prezydencki o powierzchni 110 mkw ma widok na park i wyposażony jest w kącik biurowy oraz kuchnię.  Architektura wnętrza hotelowego centrum konferencyjno-kongresowe natomiast składa się z 8 sal konferencyjnych, sali balowej oraz boardroomu. Wraz z przylegającymi halami należącymi niegdyś do Wytwórni Filmów Fabularnych, których obecnie zaaranżowano sale kongresowe, a także kinem 3D (zajmującym dawną salę kolaudacyjną WFF) zajmują przestrzeń konferencyjno-wystawienniczą o powierzchni 4,5 tys. mkw. Sala kinowa ma być dostępna także dla mieszkańców Łodzi. W centrum wellness & spa znajduje się basen, sauna, jacuzzi oraz cztery gabinety odnowy biologicznej. Całe centrum ulokowano na najwyższym piętrze hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. W hotelu znajduje się także restauracja na 200 osób, bar,

Inwestorem obiektu jest Grupa TOYA, generalnym wykonawca firma Budimex, a projektantem pracownia Kuryłowicz & Associates. Prace nad hotelem DoubleTree by Hilton w Łodzi rozpoczęly się w pierwszej połowie 2011 roku i trwały ponad dwa lata.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 23.07.2013 13:13

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!