Architektura
ARCHITEKTURA
Lublin - nowe inwestycje w Lublinie

Lublin. Architektura Lublina. Zobaczcie wizualizacje nowych inwestycji w Lublinie

  • Komentarze

Architektura Lublina. Zobaczcie wizualizacje nowych inwestycji w Lublinie.

Lublin: architektura Lublina rozwija się dynamicznie. Zobaczcie nowe inwestycje, które zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku.

 

Fot: materiały prasowe
  • Architektura Lublina. Zobaczcie wizualizacje nowych inwestycji w Lublinie
  • Architektura Lublina. Zobaczcie wizualizacje nowych inwestycji w Lublinie
  • Architektura Lublina. Zobaczcie wizualizacje nowych inwestycji w Lublinie

Lublin: architektura Lublina rozwija się dynamicznie. Zobaczcie nowe inwestycje, które zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku

LUblin - nowe inwestycje. W tym i w przyszłym roku w Lublinie oddanych zostanie do użytku kilka dużych inwestycji budowlanych, zarówno budynków mieszkalnych, jak i powierzchni handlowo-usługowych. W Lublinie powstają obecnie dwa duże kompleksy handlowo-usługowe. Pierwszy z nich to centrum handlowe Atrium Felicity, które mieści się we wschodniej części Lublina przy al. Witosa i ul. Grygowej. Operatorem i deweloperem galerii jest firma Atrium Poland Real Estate Management. Atrium Felicity będzie pierwszą tak dużą inwestycją w Lublinie.

Lublin - nowoczesna bryła usługowa we wschodniej części Lublina

Nowoczesny kompleks w Lublinie zaoferuje klientom 75 tys. mkw powierzchni handlowej. W Atrium Felicity oprócz 120 sklepów znajdzie się także hipermarket Auchan oraz market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin. Dla klientów Atrium Felicity zaplanowano także parking naziemny oraz podziemny na ok. 3100 miejsc. Ukończenie prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na początek 2014 roku.

Lublin - Inter Ikea Centre Group Poland w Lublinie

Kolejny obiekt w Lublinie to park handlowy Inter Ikea Centre GroupPoland. Na29 hektarachprzewidziano m.in. ogromny market wraz z halami magazynowymi. Powierzchnia handlowa wyniesie 80 tys. mkw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych także ponad 3 tys. miejsc parkingowych. W centrum zaplanowano ok. 150 sklepów i punktów usługowych. W nowej inwestycji zostanie otwarty także pierwszy sklep Ikei, w całej południowo-wschodniej części kraju. Inwestor obiektu zobowiązał się wybudować ulicę na odcinku, który połączy realizowaną przez miastoLublinul. Stefczyka z al. Spółdzielczości Pracy. Ponadto sama al. Spółdzielczości Pracy zostanie zmodernizowana. Na odcinku gdzie łączy się z krajową drogą nr.19, pojawią się nowe przystanki autobusowe, zostaną rozbudowane połączenia z serwisowymi pobocznymi drogami lokalnymi oraz powstanie bezkolizyjny węzeł komunikacyjny wraz z wiaduktem.

Lublin - luksusowe apartamenty z nowoczesną architekturą

W Lublinie na szczególną uwagę zasługuje także segment budownictwa mieszkaniowego. Kolejną nową inwestycją w Lublinie jest apartamentowiec Metropolitan Park, którego budowa zakończy się we wrześniu 2013 roku. Projekt realizowany jest przez dewelopera TBV. Budynek mieszkalny stanie przy ul. Pana Balcera i będzie najwyższym budynkiem w Lublinie. Zapewni mieszkańcom niepowtarzalny widok na panoramę miasta. W budynku o wysokości63 metrówoprócz apartamentów przewidziano także podpiwniczony garaż podziemny, znajdujący się na trzech kondygnacjach oraz część usługową, którą zaplanowano na parterze. Będzie ona dostępna zarówno dla mieszkańców jak i klientów z zewnątrz.

Lublin - bryła Apartamentowca Metropolitan Park

W głównym hallu wejściowym Apartamentowca Metropolitan Park usytuowane zostaną ogólnodostępna recepcja i trzy windy, które zapewnią komunikację w obiekcie. Na następnych piętrach budynku zostały zaprojektowane apartamenty jednopoziomowe o zróżnicowanej powierzchni mieszkalnej, zaś na ostatnim piętrze znajdzie się siedem dwupoziomowych apartamentów. Architekci zieleni zaprojektowali przed budynkiem ogród z ławeczkami i miejscem dla najmłodszych. Ponadto w budynku parkingowo– usługowym, realizowanym w ramach kompleksu Metropolitan Park, mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy. 

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.