Architektura
ARCHITEKTURA
Lublin - nowe inwestycje w Lublinie

Lublin. Architektura Lublina. Zobaczcie wizualizacje nowych inwestycji w Lublinie

  • Komentarze

Architektura Lublina. Zobaczcie wizualizacje nowych inwestycji w Lublinie.

Lublin: architektura Lublina rozwija się dynamicznie. Zobaczcie nowe inwestycje, które zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku.

 

Fot: materiały prasowe
  • Architektura Lublina. Zobaczcie wizualizacje nowych inwestycji w Lublinie
  • Architektura Lublina. Zobaczcie wizualizacje nowych inwestycji w Lublinie
  • Architektura Lublina. Zobaczcie wizualizacje nowych inwestycji w Lublinie

Lublin: architektura Lublina rozwija się dynamicznie. Zobaczcie nowe inwestycje, które zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku

LUblin - nowe inwestycje. W tym i w przyszłym roku w Lublinie oddanych zostanie do użytku kilka dużych inwestycji budowlanych, zarówno budynków mieszkalnych, jak i powierzchni handlowo-usługowych. W Lublinie powstają obecnie dwa duże kompleksy handlowo-usługowe. Pierwszy z nich to centrum handlowe Atrium Felicity, które mieści się we wschodniej części Lublina przy al. Witosa i ul. Grygowej. Operatorem i deweloperem galerii jest firma Atrium Poland Real Estate Management. Atrium Felicity będzie pierwszą tak dużą inwestycją w Lublinie.

Lublin - nowoczesna bryła usługowa we wschodniej części Lublina

Nowoczesny kompleks w Lublinie zaoferuje klientom 75 tys. mkw powierzchni handlowej. W Atrium Felicity oprócz 120 sklepów znajdzie się także hipermarket Auchan oraz market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin. Dla klientów Atrium Felicity zaplanowano także parking naziemny oraz podziemny na ok. 3100 miejsc. Ukończenie prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na początek 2014 roku.

Lublin - Inter Ikea Centre Group Poland w Lublinie

Kolejny obiekt w Lublinie to park handlowy Inter Ikea Centre GroupPoland. Na29 hektarachprzewidziano m.in. ogromny market wraz z halami magazynowymi. Powierzchnia handlowa wyniesie 80 tys. mkw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych także ponad 3 tys. miejsc parkingowych. W centrum zaplanowano ok. 150 sklepów i punktów usługowych. W nowej inwestycji zostanie otwarty także pierwszy sklep Ikei, w całej południowo-wschodniej części kraju. Inwestor obiektu zobowiązał się wybudować ulicę na odcinku, który połączy realizowaną przez miastoLublinul. Stefczyka z al. Spółdzielczości Pracy. Ponadto sama al. Spółdzielczości Pracy zostanie zmodernizowana. Na odcinku gdzie łączy się z krajową drogą nr.19, pojawią się nowe przystanki autobusowe, zostaną rozbudowane połączenia z serwisowymi pobocznymi drogami lokalnymi oraz powstanie bezkolizyjny węzeł komunikacyjny wraz z wiaduktem.

Lublin - luksusowe apartamenty z nowoczesną architekturą

W Lublinie na szczególną uwagę zasługuje także segment budownictwa mieszkaniowego. Kolejną nową inwestycją w Lublinie jest apartamentowiec Metropolitan Park, którego budowa zakończy się we wrześniu 2013 roku. Projekt realizowany jest przez dewelopera TBV. Budynek mieszkalny stanie przy ul. Pana Balcera i będzie najwyższym budynkiem w Lublinie. Zapewni mieszkańcom niepowtarzalny widok na panoramę miasta. W budynku o wysokości63 metrówoprócz apartamentów przewidziano także podpiwniczony garaż podziemny, znajdujący się na trzech kondygnacjach oraz część usługową, którą zaplanowano na parterze. Będzie ona dostępna zarówno dla mieszkańców jak i klientów z zewnątrz.

Lublin - bryła Apartamentowca Metropolitan Park

W głównym hallu wejściowym Apartamentowca Metropolitan Park usytuowane zostaną ogólnodostępna recepcja i trzy windy, które zapewnią komunikację w obiekcie. Na następnych piętrach budynku zostały zaprojektowane apartamenty jednopoziomowe o zróżnicowanej powierzchni mieszkalnej, zaś na ostatnim piętrze znajdzie się siedem dwupoziomowych apartamentów. Architekci zieleni zaprojektowali przed budynkiem ogród z ławeczkami i miejscem dla najmłodszych. Ponadto w budynku parkingowo– usługowym, realizowanym w ramach kompleksu Metropolitan Park, mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy. 

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.