archirama.pl

Architektura na świecie. Nowy wieżowiec w Singapurze – zakończono budowę! Zobaczcie zdjęcia!

Projektowanie wieżowców stało się ostatnimi czasy priorytetem wśród architektów na całym  świecie. Ciągle powstają nowe projekty drapaczy chmur, a rywalizacja między projektantami o najwyższy budynek świata ciągle trwa. Prezentujemy wam najnowszy wieżowiec, jaki wybudowano w Singapurze!

Jak zaznaczają architekci, zrealizowany projekt jest nowym typem wieży mieszkalnej zlokalizowanej w Singapurze

Jak zaznaczają architekci, zrealizowany projekt jest nowym typem wieży mieszkalnej zlokalizowanej w Singapurze

Fot: © Iwan Baan

Kontynent azjatycki dominuje w dziedzinie budowy wieżowców. W Chinach, czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, centra miast zostały zdominowane przez drapacze chmur. Dzięki projektowi pracowni UNStudio, Azja zyskała kolejny wieżowiec. Mimo, że jego wysokość nie bije rekordów, to naprawdę warto zwrócić uwagę na jego nietypową architekturę.

Wieżowiec projektu UNStudio – zakończono budowę!

Jak zaznaczają projektanci, architektura wieżowców o funkcji mieszkaniowej, przeszła ostatnio w Azji metamorfozę. Poza funkcją i banalną formą obiektów, zaczęło się również zwracać większą uwagę na styl i architekturę. Zaproponowana przez UNStudio koncepcja mieszkalnego wieżowca miała łączyć styl i dobrą architekturę z wypoczynkiem, komfortem i zielenią. Jednocześnie budynek stał się spójnym elementem w sylwetce miasta.

>> Zobacz 13 najbardziej kolorowych wiezowców na świecie!

Jak zaznaczają architekci, zrealizowany projekt jest nowym typem wieży mieszkalnej zlokalizowanej w Singapurze. Realizacja znalazła się w pobliżu luksusowej dzielnicy miasta. Dodatkowym atutem nowego wieżowca są widoki rozciągające się z wyższych kondygnacji budynku. Poza panoramą miasta można także podziwiać zielone przestrzenie znajdujące się w pobliżu obiektu.

Koncepcja wieżowca w Singapurze – zieleń, jako ważny element projektu

Projekt zakładał realizację 36 kondygnacji mieszkalnych. Architektura wieżowca inspirowana była organicznymi kształtami, nawiązując tym samym do otaczającej go przyrody. Architekci określili to mianem „krajobrazu życia”, w którym powinna dominować zieleń, organika i spokój – stąd też nietypowy styl elewacji . Wśród nieco nieregularnych kształtów elewacji odnajdujemy elementy konstrukcyjne. W tej nieregularnej formie napotykamy systematyczne rozmieszczenie linii balkonów i klatek schodowych. Przeszklenia, które wypełniają strukturę wieżowca zapewniają optymalne doświetlenie wnętrza – podkreślają architekci.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: © Iwan Baan
Data publikacji: 20.11.2013 11:24

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!