archirama.pl

Architektura – nowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Zobacz nową bryłę w Rzeszowie

Architektura projektu Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego to projekt z portfolio Autorskiej Pracowni Projektowej prowadzonej przez architekta Henryka Sobolewskiego.  Obiekt gotowy będzie z koniec 2015 roku. Zobacz bryłę obiektu

Architektura – nowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Zobacz nową bryłę w Rzeszowie
Fot: mat. pras. PARP

Architektura projektu Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego, projekt z portfolio Autorskiej Pracowni Projektowej prowadzonej przez architekta Henryka Sobolewskiego. Obiekt o łącznej powierzchni 27 552,09 mkw wybudowany będzie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo – Technologicznego w strefie S1 (tzw. Przylotniskowej), na granicy miejscowości Tajęciny i Jasionki

Architektura Centrum Wystawienniczo-Kongresowego – trzy piętra nowoczesnej bryły

Architektura budynku to jeden rozłożysty obiekt z wyraźnie zaznaczonym w bryle podziałem na budynek kongresowy i wystawienniczy: W części bryły w kształcie elipsy znajdzie się przestrzeń ekspozycyjna oraz biura do obsługi wystaw, a także pomieszczenia wystawienniczo-gastronomiczne. W części bryły o owalnym kształcie odwróconego stożka znajdzie się centrum kongresowe z salą kongresową, dwoma salkami konferencyjnymi, restauracją, salami bankietowymi oraz kondygnacją biurową.

Architektura centrum – podział bryły budynku

Architektura budynku z portfolio rzeszowskiej pracowni będzie miała trzy kondygnacje naziemne. Wyjątek to wysoka, jednokondygnacyjna bryła części wystawienniczej. Pod całością budynku architekci zaplanowali parking na 131 miejsc postojowych, pomieszczenia techniczne, oraz szatnie i zaplecze sanitarne. Parking został zaprojektowany w taki sposób by w razie potrzeby można go było przekształcić w dodatkową powierzchnię wystawienniczą.

Architektura z portfolio rzeszowskiego architekta – koszty i terminy budowy bryły

Zakończenie budowy centrum zaplanowano na koniec 2015 roku. Za realizację inwestycji odpowiedzialne jest Województwo Podkarpackie. Na przełomie lutego i marca znany będzie generalny wykonawca. Koszt całej inwestycji to ponad 102 mln zł, dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej wyniesie ok. 47 mln zł.

Zdjęcia: mat. pras. PARP
Data publikacji: 14.01.2013 15:12

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!