Architektura Poznania. W biurowcu Malta House położonym bezpośrednio nad brzegiem Jeziora Maltańskiego trwają prace wykończeniowe. Swoje siedziby z bryle budynku będą mieć spółka inwestycyjna Franklin Templeton Investments, firma informatyczna Ciber oraz poznańskie oddziały Skanska. Na parterze uruchomiona zostanie kantyna.
Architektura Poznania – Malta House
Architektura bryły biurowca Malta House na największą w Poznaniu powierzchnię jednego piętra, która wynosi 3 140 mkw. Dzięki czemu najemcy mogą elastycznie dzielić i aranżować architekturę wnętrz. Architektura bryły Malta House charakteryzuje się także zastosowanymi innowacyjnymi technologiami, które pozwalają obniżyć zużycie energii i wody. W bryle budynku będzie także o 30 procent więcej świeżego powietrza niż w innych bryłach biurowych w Poznaniu. Będzie ono także za pomocą wodnej mgiełki nawilżane. Ponadto w każdym pomieszczeniu utrzymywana będzie odpowiednia temperatura pomieszczeń.
Architektura Poznania – bryła w kształcie piły
Fasada budynku przypomina piłę. Taki kształt bryły ograniczać będzie nagrzewanie budynku przez słońce od strony wschodniej i zachodniej, a zapewni dostęp naturalnego światła dziennego oraz dobry widok na Jezioro Maltańskie.
Architektura wnętrza – nowoczesne przestrzenie biurowe
Architektura. W pięciokondygnacyjnej bryle budynku zamontowano 8 wind. Osoby dojeżdżające do pracy rowerem będą mogli zostawić jednoślady na parkingu dla rowerów i wziąć prysznic w przebieralni w biurowcu. Pracownicy będą mogli zrobić sobie przerwę od pracy nag brzegiem Jeziora Maltańskiego bądź zreklasować się z zielonym patio, czy też ogrodzie znajdującym się na dachu
