Architektura
ARCHITEKTURA
Nowy budynek Bóżnicza w Poznaniu

Architektura Poznania. Nowoczesna bryła w centrum Poznania: budynek mieszkalny obok Starego Rynku

  • Komentarze

Architektura Poznania. Nowoczesna bryła w centrum Poznaniu. Zobaczcie budynek mieszkalny, który powstaje obok Starego Rynku w Poznaniu

Architektura Poznania. Bryła budynku projektu Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich stanie u zbiegu Małych Garbar i ulicy Bóżniczej. Lokalizacja w centrum Poznania zapewni mieszkańcom bliskość najważniejszych atrakcji kulturalnych i zabytków miasta.

Fot: materiały prasowe
  • Architektura Poznania. Nowoczesna bryła w centrum Poznania. Zobaczcie budynek mieszkalny, który powstaje obok Starego Rynku w Poznaniu

Architektura Poznania. Bryła budynku mieszkalnego projektu Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich stanie u zbiegu Małych Garbar i ulicy Bóżniczej. Lokalizacja w centrum Poznania zapewni mieszkańcom bliskość najważniejszych atrakcji kulturalnych i zabytków miasta.

Architektura Poznania. Bryła Bóżnicza to nowa inwestycja poznańskiego dewelopera, firmy Ataner. Budynek mieszkalno-usługowy powstaje u zbiegu Małych Garbar i ulicy Bóżniczej w samym centrum Poznaniu (w odległości 100 m od Starego Rynku, 200 m od Warty, 300 m od Cytadeli).  Taka lokalizacja budynku mieszkalnego ma spowodować duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród osób młodych, szukających mieszkań w centralnej części miasta. W obiekcie znajdą się  mieszkania o powierzchni od 42 mkw do 87 mkw oraz biura. Na parterze bryły budynku zostały zlokalizowane sklepy. Nowy budynek mieszkalny budowany przez firmę Ataner według projektu architektonicznego Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich będzie wyposażony w nowoczesne rozwiązania, m.in. własny monitoring oraz podziemną halę garażową umożliwiającą wygodne parkowanie. Planowane zakończenie budowy bryły Bóżnicza i oddanie nowych mieszkań w centrum Poznania ma nastąpić w 2015 roku.

Architektura Poznania: bryła usługowo-mieszkalna Bóżnicza

Architektura Poznania. W budynku mieszkalno-usługowym Bóżnicza zaprojektowanym  przez architektów z pracowni Ewy i Stanisława Sipińskich znajdą się zarówno kawalerki, jak i mieszkania czteropokojowe. Każde mieszkanie będzie wyposażone w duży balkon oraz panoramiczne, szerokie okna, które zapewnią lepsze oświetlenie wnętrza i większy komfort mieszkańców. Bryła budynku Bóżnicza będzie posiadała sześć kondygnacji w części biurowej i siedem w części mieszkalnej. Poprzez różnorodność elewacji budynek zyskał ciekawą architekturę i został pozbawiony monotonii. 

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.