archirama.pl

Architektura Poznania. Zobaczcie biurowiec znanej pracowni MVRDV! Jakie są wasze opinie o tym budynku?

Architektura Poznania. To, że znana na całym świecie pracownia MVRDV zaprojektowała biurowiec w Poznaniu wiemy już od jakiegoś czasu. Już dzisiaj nowy biurowiec jest uznawany przez wielu za nową ikonę miasta. Jakie są wasze opinie? Podoba wam się ta bryła?

Nowy symbol architektury Poznania ma stanąć przy ul. Roosvelta w centrum Poznania. Jest to pierwszy budynek znanej na całym świecie pracowni MVRDV w Polsce

Nowy symbol architektury Poznania ma stanąć przy ul. Roosvelta w centrum Poznania. Jest to pierwszy budynek znanej na całym świecie pracowni MVRDV w Polsce

Fot: © MVRDV

Nowy symbol architektury Poznania ma stanąć przy ul. Roosvelta w centrum Poznania. Jest to pierwszy budynek znanej na całym świecie holenderskiej pracowni MVRDV w Polsce. Budowa Bałtyk Tower ma ruszyć już wiosna 2014 roku. Planowany koniec inwestycji przypada na rok 2016. Warto zaznaczyć, że w powstawaniu projektu biurowca mieli także udział polscy architekci z poznańskiej pracowni Ultra Architects.

Nowoczesna architektura w centrum Poznania

Architektura. Zarówno nazwa, jak i kształt zaproponowanej bryły nie są tu przypadkowe. Nazwa ma upamiętnić istniejące tu niegdyś kino Bałtyk – nowe kino także powstanie w biurowcu. Bryła biurowca powstała z kolei od kształtu działki, na której się znajduje. Po obrysowaniu granic terenu i wyciągnięciu ich powstała spójna bryła. Następnie architekci podcinali jej ściany i odejmowali niektóre elementy. Dzięki temu powstał kaskadowy układ elewacji Bałtyk Tower. Poza kinem w budynku znajdzie się również restauracja. Będzie można z niej podziwiać panoramę Poznania.

>>Architektura Warszawy. Zobacz budynki I etapu budowy Business Garden w Warsazwie!

Architekci nie zapomnieli również zagospodarować terenu, który znajduje się wokół budynku. Będzie on pełnił dwojaką rolę. W lato zorganizowana będzie tam plaża, która zimą zamieni się w ogólnodostępne lodowisko. Inwestorem całego przedsięwzięcia jest polski biznesman Piotr Voelkel. Czekamy z niecierpliwością na efekt końcowy inwestycji, a wy już teraz możecie nam mówić co sądzicie o tym budynku! Uważacie, że stanie się on nową ikoną architektury Poznania? Podoba wam się ta architektura?

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: © MVRDV
Data publikacji: 29.08.2013 10:45

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!