archirama.pl

Architektura Śląska. Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Zobaczcie wszystkie obiekty, które rywalizują ze sobą w tegorocznym konkursie

Architektura Śląska. Do kolejnej edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego zgłoszonych zostało 36 realizacji architektonicznych. Są wśród nich rynki miejskie, place, skwery i deptaki, tereny rekreacyjne, obiekty usługowe, sportowe, handlowe oraz gastronomiczne. Ruszyło już głosowanie internautów na najlepszą architekturę Śląska.

Architektura Śląska. Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Zobaczcie wszystkie obiekty, które rywalizują ze sobą w tegorocznym konkursie

Architektura Śląska. Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Rewitalizacja Rynku w Koziegłowach także bierze udział w Konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. W ramach projektu przeprowadzono prace modernizacyjne istniejącej płyty rynku, oświetlono teren a także zainstalowano fontanny. 

Fot: materiały prasowe

Architektura Śląska. Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Do tegorocznej edycji Konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną zakwalifikowanych zostało 36 realizacji z 27 gmin. Konkurs na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne ma na celu promocję architektury Śląska, poprawę wizerunku województwa oraz wyróżnienie i nagrodzenie projektantów, tworzących niestandardowe rozwiązania architektoniczne.

Architektura Województwa Śląskiego 

Konkurs ma charakter otwarty. Adresatami są gminy i powiaty, prowadzące działania na rzecz rozwoju przestrzeni użyteczności publicznej oraz inwestorzy i projektanci, którzy mogą pochwalić się ciekawymi realizacjami architektonicznymi na terenie Dolnego Śląska.

Konkurs 2013: ruszyło głosowanie internetowe

W konkursie nagradzane są najlepsze projekty architektoniczne, zrealizowane na terenie Śląska, w ciągu ubiegłego roku. Prace konkursowe oceniane są przez jury, składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej. Wieloletnią tradycją konkursu stało się także głosowanie internatów, którzy na stronach województwa śląskiego mogą przyznawać punkty trzem wybranym przez siebie inwestycjom. Najpopularniejsza realizacja, wybrana w internetowym głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów. Ponadto wśród uczestników oddających swoje głosy, rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Głosowanie potrwa do końca sierpnia.

Ostateczny werdykt w konkursie wyda Jury

Wyniki konkursu internetowego nie będą miały jednak wpływu na werdykt członków jury, którzy sami przyznają Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego. Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego przyznawane są w czterech kategoriach (przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej, zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej). Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się jak co roku  w październiku, podczas Śląskich Dni Architektury. Informacja o zwycięskich obiektach architektonicznych zostanie opublikowana także na stronie internetowej Województwa Śląskiego.

 Głosować można na stronie slaskie.pl/npp

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 7.08.2013 18:46

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!