archirama.pl

Architektura Szczecinka. Rusza budowa Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Mamy wizualizacje nowej inwestycji w Szczecinku

Architektura Szczecinka. Rusza budowa Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku - miejsca zgłębiania wiedzy i praktyki z zakresu ekologii, ochrony wód i sportów wodnych. Za koncepcję architektoniczną odpowiedzialny jest Tomasz Wolanin z pracowni Architraw.

Architektura Szczecinka. Rusza budowa Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Mamy wizualizacje nowej inwestycji w Szczecinku

Regionalneg Centrum Edukacji Ekologicznej to dwa budynki połączone ze sobą na poziomie parteru. Pomiędzy nowo powstałym Centrum, a położonym w pobliżu obiektem magazynowym planowany jest pasaż, który umożliwi bezpośredni dostęp z nabrzeża do dziedzińca znajdującego się przy zabytkowym Zamku Książąt Pomorskich.

Fot: Tomasz Wolanin

Architektura Szczecinka. Projekt Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej – Ponadregionalny Ośrodek Rewitalizacji Jezior to dwukondygnacyjny budynek zlokalizowany przy nabrzeżu jeziora Trzesiecko. Koncepcja zakłada stworzenie miejsca, gdzie dzieci oraz młodzież będą mieli możliwość poszerzenia swej wiedzy z zakresu ekologii, ochrony wód jezior, a także z dziedziny sportów wodnych. W nowoczesnym budynku znajdzie się także baza noclegowa.

Nowoczesna bryła Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej

Architektura Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej to dwa budynki połączone ze sobą na poziomie parteru. Pomiędzy nowo powstałym Centrum, a położonym w pobliżu obiektem magazynowym planowany jest pasaż, który umożliwi bezpośredni dostęp z nabrzeża do dziedzińca znajdującego się przy zabytkowym Zamku Książąt Pomorskich. W ten sposób oba te obiekty zostaną ze sobą połączone. Na pierwszym piętrze budynku Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej powstanie taras z widokiem na jezioro przykryty płótnem żaglowym. W obiekcie zaprojektowano także otwarte audytorium, sale dydaktyczne, a także salę wielofunkcyjną z wbudowanymi akwariami. Projekt architektoniczny przewiduje także stworzenie bazy noclegowej (pokoje gościnne z galerią). Planowane jest stworzenie terenu rekreacyjnego z miejscami przeznaczonymi do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu, miejsca na ognisko, a także rozległych terenów zielonych, ścieżek oraz nowego parkingu.

Ośrodek badawczy w hangarze magazynowym

Pierwszy etap realizacji projektu obejmie częściową rozbiórkę i modernizację położonych obecnie na terenie przyszłego Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej obiektów. Po przebudowie pomieszczeń, rozpocznie się realizacja nowego budynku oraz prace remontowe na terenie starych magazynów. W ramach przebudowy hangaru magazynowego dobudowane zostaną maszty, a także wykonana nowa połać dachowa.

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - Ponadregionalny Ośrodek Rewitalizacji Jezior to pierwszy w Polsce ośrodek, który umożliwi prowadzenie badań poświęconych wpływowi zabiegów rewitalizacyjnych na faunę i florę jezior. Łączna powierzchnia kompleksu Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej wyniesie 1443 mkw, z czego powierzchnia terenów zewnętrznych obejmie 2430 mkw. Nowy obiekt architektoniczny Szczecinka ma powstać do końca 2014 roku.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: Tomasz Wolanin
Data publikacji: 10.12.2013 14:54

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!