archirama.pl

Architektura warszawskiego Konesera zamienia się w wielofunkcyjny kompleks. Zobacz bryły i mieszkania w stylizacji loft. Mamy mnóstwo wizualizacji!

Architektura terenów dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser już niedługo doczeka się pierwszych mieszkańców. BBI Development rozpoczął budowę brył budynków, w których rozplanowano mieszkania w stylizacji loft.  

Architektura warszawskiego Konesera zamienia się w wielofunkcyjny kompleks. Zobacz bryły i mieszkania w stylizacji loft. Mamy mnóstwo wizualizacji!
Fot: materiały prasowe

Architektura terenów dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser od momentu przejęciach jej przez BBI Development zamienia się powoli w wielofunkcyjny kompleks, w którym znajdą się zarówno rewitalizowane bryły jak i nowobudowane obiekty.

Bryły Konesera na warszawskiej Pradze

Centrum Praskie Koneser powstaje w kwartale ulic Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej. Rewitalizacja kompleksu, którego projekt architektoniczny powstał w pracowni Juvenes, obejmuje adaptację zabytkowych postindustrialnych brył fabrycznych oraz budowę nowych obiektów, których architektura oraz stylizowane na lofty wnętrza wpiszą się w tkankę miejską Pragi Północ.  

Architektura mieszkań w stylizacji loft

Obok architektury zrewitalizowanych zabytkowych brył Kordegardy, Rektyfikacji, Filtracji i Magazynów Spirytusu powstaną także biura, galerie sztuki oraz pasaże handlowe. Architektura brył mieszkaniowych na terenie Konesera rozplanowana jest wzdłuż ulic Białostockiej i Nieporęckiej. W sumie rozplanowano w nich około 330 lokali o powierzchni od 35 mkw do 170 mkw. Architektura wnętrz utrzymana będzie w stylizacji loft. Charakterystycznym elementem będą przestrzenie wspólne, inspirowane architekturą industrialną. Obecnie rozpoczęła się rewitalizacja dwóch brył mieszkaniowych we wspomnianej stylizacji loft.  Jedną z nich jest architektoniczna perełka kompleksu czyli zabytkowa bryła Mennicy Państwowej, w której  znajdą się mieszkalne lofty. W ich architekturze zachowane zostaną oryginalne elementy fabrycznej architektury i historyczne detale. W sumie zaplanowano tam 10 mieszkań typu loft. Kolejny obiektem, który już niebawem, będzie oddany do użytku jest sąsiadująca z Mennicą Wytwórnia z 76 mieszkaniami. W bryłach mieszkalnych znajdzie się parking podziemny.

Historyczna architektura

Warszawską Fabrykę Rektyfikacji Spirytusu  przy ulicy Ząbkowskiej powstała pod koniec XIX wieku. Przez wiele lat była największym producentem wysokogatunkowego alkoholu. Lata świetności fabryka przezywała w okresie międzywojennym. To tutaj, w Monopolu (taką zwyczajową nazwę zyskała) skomponowano smak Wyborowej, Luksusowej, Żubrówki, Żytniówki, Przepalanki czy Siwuchy. W jednej z brył działała także Mennica Państwowa, w której tłoczono medale, odznaki i bilon.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.02.2013 15:30

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!