archirama.pl

Architektura Warszawy: apartamenty na Ursynowie

Warszawski Ursynów kojarzy się głównie z gęstą zabudową wielorodzinną wzdłuż linii metra. Architekci z pracowni 77 Studio Architektury zaprojektowali kameralne osiedle Quarta Apartamenty Ursynów

Quarta Apartamenty Ursynów, Warszawa

Elewacja jednego z budynków Quarta Apartamenty Ursynów. Projekt 

Fot: 77 Studio Architektury

Zespół czterech dwupiętrowych budynków powstaje przy ulicy Wędrowców 14 w Warszawie, ok. 12 km od centrum miasta. W okolicy dominują na razie domy jednorodzinne, jest sporo zieleni, ale wolne działki będą stopniowo zajmowane przez rozrastające się miasto. Firma deweloperska City Homes zdecydowała się rozpocząć budowę niewielkiego osiedla. Projekt przygotowała warszawska pracownia 77 Studio Architektury (znana np. z projektu Domu 3 ogrody).

Projektanci urozmaicili bryły budynków, wycinając w nich tarasy, podcienia, wysunięte lub cofnięte części elewacji. Elewacje podzielone zostały na prostokątne pola różniące się kolorem i fakturą. Połączono w nich płyty z laminatów HPL, drewniane okładziny i duże przeszklenia. Dominują ciemne kolory, pogłębione jeszcze kontrastami światła i cienia. Osiedle zaprojektowane zostało z myślą o raczej zamożnych klientach. Nie ma na nim kawalerek, najmniejsze mieszkania mają ok. 50 metrów, największe przeszło 130 metrów i mieszczą pięć pokojów.
Inwestor podkreśla dążenie do zindywidualizowania lokali. Mieszkania mają różny układ. Z tych położonych na parterze można wejść bezpośrednio na teren zielony, lokale położone na wyższych kondygnacjach mają balkony lub tarasy.

Nazwa inwestycji: Quarta Apartamenty Ursynów
Lokalizacja: ul. Wędrowców 14, Warszawa
Projekt: 77 Studio Architektury
Generalny wykonawca: Totalbud
Inwestor: City Homes
Liczba budynków: 4
Liczba mieszkań: 52
Liczba miejsc parkingowych: 111
Powierzchnia osiedla: 4516 m kw
Powierzchnia mieszkań: 49-133 m kw
Rozpoczęcie budowy: 3 kwartał 2015
Planowane oddanie do użytku: I kwartał 2017

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: 77 Studio Architektury
Data publikacji: 29.03.2016 14:38

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!