archirama.pl

Architektura Warszawy. Central Park Ursynów. Nowa gigantyczna inwestycja przy Torach Wyścigów Konnych na Służewcu

Architektura Warszawy. Central Park Ursynów to nowa inwestycja w Warszawie, która stanie w okolicy Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Kompleks, którego deweloperem jest Marvipol jest już w fazie realizacji.

Architektura Warszawy. Central Park Ursynów. Nowa gigantyczna inwestycja przy Toach Wyścigów Konnych na Służewcu

Central Park Ursynów to nie tylko największy projekt firmy Marvipol, ale także największa od kilkunastu lat inwestycja mieszkaniowa na Ursynowie. Projekt powstawał we współpracy z władzami Ursynowa. W jej ramach Grupy Kapitałowej Marvipol czyli inwestor osiedla Central Park Ursynów zobowiązał się wybudować także ogólnodostępną infrastrukturę drogową, która zostanie nieodpłatnie przekazana dzielnicy.

Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Central Park Ursynów powstaje przy ulicy Kłobuckiej 8 w Warszawie w okolicy Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Inwestycja podzielona została na etapy. W pierwszym, który podzielono na dwie mniejsze fazy powstanie w sumie 5 budynków z 855 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 44,5 tys. mkw. o zróżnicowanej liczbie pięter. Budynki utrzymane będą w stonowanej, biało-szarej kolorystyce. Każdy z nich zostanie wykonany przy wykorzystaniu odmiennej kompozycji materiałów budowlanych i wykończeniowych. Większość mieszkań to 2-3 pokojowe lokale o powierzchni  od ponad 28 do 88 mkw. Lokale będą miały wydzielone części dzienną i sypialną. Każde wyp[osmażone zostanie w przestronny balkon lub taras, a mieszkania na parterze w zielone ogrody.

Central Park Ursynów – gigantyczna inwestycja Marvipol przy Torach Wyścigów Konnych

Central Park Ursynów to nie tylko największy projekt firmy Marvipol, ale także największa od kilkunastu lat inwestycja mieszkaniowa na Ursynowie. Projekt powstawał we współpracy z władzami Ursynowa. W jej ramach Grupy Kapitałowej Marvipol czyli inwestor osiedla Central Park Ursynów zobowiązał się wybudować także ogólnodostępną infrastrukturę drogową, która zostanie nieodpłatnie przekazana dzielnicy. Oddanie do użytku tego etapu kompleksu planowane jest na koniec 2015 roku.

Architektura Warszawy – inwestycja na 11 ha

Na terenie Central Park Ursynów o powierzchni 11 ha  znajdą się liczne elementy architektury zewnętrznej: jeziora z wydzieloną strefą zieleni, zielone dziedzińce z ławkami, patio ze ścieżkami spacerowymi, boisko do gry w koszykówkę, lokale usługowe, fitness oraz Klub Malucha. Docelowo w Central Park Ursynów powstanie około 2 tys. mieszkań ulokowanych w 23 budynkach. Cała inwestycja ma być gotowa do 2021 roku.

Autor: Dorota Tomaszewska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 22.01.2014 16:51

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!