Architektura
ARCHITEKTURA
Jak będzie wyglądał nowy Dworzec Gdański?

Architektura Warszawy. Dworzec Gdański – trzy koncepcje, jeden konkurs. Jak zmieni się okolice dworca?

  • Komentarze

Architektura Warszawy. Dworzec Gdański – trzy koncepcje, jeden konkurs. Jak zmieni się okolice dworca?

Dworzec Gdański według Konsorcjum Ymma Holding B.V., Penta Investments Sp. z o. o., Penta Investments Limited projektu EPSTEIN.

Fot: Penta/Epstein

Architektura Warszawy. Trzy wizje Dworca Gdańskiego zaproponowane przez Penta Investments, Ghelamco oraz Immobel zakwalifikowali się do drugiego etapu przetargu na przebudowę Dworca Gdańskiego. Które z nich ma największe szanse na wygraną?

Już niedługo zmieni się oblicze Dworca Gdańskiego i jego najbliższa okolica. PKP upubliczniły trzy koncepcje, które przeszły do drugiego etapu przetargu na przebudowę Dworca Gdańskiego. Zwycięska koncepcja architektoniczna zostanie wyłoniona spośród tych zaproponowanych przez Ghelamco, Immobel oraz konsorcjum Penta i Ymma. Rozstrzygnięcie przetargu na nowy Dworzec Gdański planowane jest na I kwartał 2014 roku.

przeczytaj rowniez
Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: GHELAMCO, Penta/Epstein, Immobel, materiały prasowe
Data publikacji: 12.12.2013 15:57
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.