archirama.pl

Architektura Warszawy. Hala Buddów projektu Grupa 5 z pozwoleniem na budowę.

Architektura Warszawy. Hala Buddów projektu Grupa 5 z pozwoleniem na budowę. Projekt zakłada rozbudowę i adaptację bryły budynku zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Ożarowskiej. Koszt inwestycji szacowany jest na 5 mln pln.

Architektura. Powstanie Hala Buddów w Warszawie. Zobaczcie wizualizację  nowego projektu bryły architektów z Grupa 5 Architekci.

Hala Buddów będzie siedzibą Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu.

Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Hala Buddów projektu Grupa 5 z pozwoleniem na budowę. Projekt zakłada rozbudowę i adaptację budynku zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Ożarowskiej. Rewitalizowana bryła stoi na terenie osiedla "Koło" wybudowanego w latach 1947-1956 według projektu architektów Heleny i Szymona Syrkusów. Dwa obiekty znajdujące się na terenie inwestycji: jednokondygnacyjna hala oraz przyległy do niej podpiwniczony łącznik, objęte są ochroną konserwatorską na podstawie wpisu do rejestru zabytków.

Hala Buddów jak zmieni się architektura nieużytkowanego budynku

Bryła budynku, która za sprawą architektów z Grupa 5 zamieni się w Halę Buddów spełniała niegdyś funkcję magazynową, teraz stoi pusta. Zgodnie z wytycznymi inwestora, czyli Buddyjskiego Związeku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagu oraz opracowanym przez Grupa 5 projektem architektonicznym jego bryła zostanie zaadaptowana na ośrodek medytacyjny z pomieszczeniami mieszkalnymi przeznaczonymi zarówno dla jego stałych użytkowników jak i osób odwiedzających.

Hala Buddów – rewitalizacja budynków magazynowych

Aby dostosować architekturę obiektu do funkcji Hali Buddów architekci zaplanowali nadbudowę istniejącego bryły hali o jedną kondygnację. Architektura dodanego poziomu charakteryzować się będzie nowoczesną formą, i współczesnymi rozwiązaniami materiałowymi. Dzięki temu podział pomiędzy istniejącymi, poddanymi renowacji elementami i nowoprojektowanymi bądź przebudowywanymi częściami budynku będzie wyraźnie zaznaczony.

Hala Buddów projektu Grupa 5 – rozplanowanie architektury wnętrza

Na parterze Hali Buddów, bezpośrednio w sąsiedztwie strefy wejściowej znajdzie się przestronny hol. Jego architekturę wnętrza doświetlono przeszkleniami ,które znajdą się w pasie nadbudowy. Po obu stronach holu w niższych nawach Hali Buddów przewidziano miejsce na przestrzeń socjalną oraz pomieszczenia pomocnicze. Najważniejsze pomieszczenie w budynku czyli gompę architekci zaprojektowali jako wysokie, jednoprzestrzenne pomieszczenie doświetlone pasmowymi okienkami oraz świetlikami dachowymi.

Przeczytaj więcej o Hali Buddów

W architekturze wnętrza pozostałych dwóch kondygnacji budynku znajda się pomieszczenia mieszkalne, techniczne i pomocnicze. Nad jednokondygnacyjnym łącznikiem oraz częścią budynku Hali Buddów z kolei, znajdzie się taras użytkowy. Architekci z Grupa 5 zaprojektowali także zmiany zagospodarowania terenu w okolicach strefy wejściowej do budynku oraz pasie działki znajdujący się po południowej stronie budynku. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 1265mkw. Inwestycja kosztować będzie ok. 5 mln złotych, które zebrano z dobrowolnych darowizn.

METRYKA OBIEKTU

Inwestor: Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu
Projekt: 2012-2013
Powierzchnia użytkowa: 1265 m2

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 5.08.2013 16:21

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!