archirama.pl

Architektura Warszawy. Hoża 55 w centrum Warszawy oddana do użytku. Zobaczcie apartamentowiec w zrewitalizowanej kamienicy

Architektura Warszawy. Hoża 55 to projekt inspirowany klimatem zabytkowych kamienic. Nowoczesny apartamentowiec powstał na przedwojennej ulicy, w miejscu dawnej fabryki brązów i srebra Braci Łopieńskich. W elewacji bryły zachowano fragmenty historycznej fasady i elementy fabrycznych maszyn.

Architektura Warszawy. Hoża 55 w centrum Warszawy oddana do użytku. Zobaczcie apartamentowiec w zrewitalizowanej kamienicy

Architektura Warszawy. Hoża 55 to projekt inspirowany klimatem zabytkowych kamienic. Nowoczesny apartamentowiec powstał na przedwojennej ulicy, w miejscu dawnej fabryki brązów i srebra Braci Łopieńskich. W elewacji bryły celowo zachowano fragmenty historycznej fasady i elementy fabrycznych maszyn.

Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Nowoczesny kompleks apartamentowy, zlokalizowany przy ulicy Hożej 55 w Warszawie powstał w miejscu dawnej fabryki brązów i srebra Braci Łopieńskich. Projekt Hoża 55 obejmuje dwa kameralne budynki (pięcio- i sześciopiętrowe), w których powstały nowoczesne apartamenty i penthousy. Architektura nowej inwestycji nawiązuje do przeszłości ulicy Hożej, na której do dziś zachowały się przedwojenne zabudowania. Charakteru zabytkowej  kamienicy nadają budynkowi zachowane fragmenty historycznej fasady oraz elementy fabrycznych maszyn, wkomponowane w bryłę budynku. Deweloperem jest spółka Yareal Polska. Ceny apartamentów za mkw. wachają się od 15 do 20 tys. zł.

Architektura Warszawy. Budynek stylizowany klimatem przedwojennych kamienic warszawskich

Architektura kompleksu Hoża 55 nawiązuje do industrialnej przeszłości ulicy Hożej, na której kiedyś znajdowała się Fabryka Wyrobów z Brązu i Srebra Braci Łopieńskich. Część frontowej elewacji budynku stanowi zabytkowy mur dawnej manufaktury, który po odnowieniu dobrze wkomponował się w okoliczną zabudowę ulicy.

Architektura Warszawy. Wnętrza kompleksu Hoża 55

Kompleks Hoża 55 składa się z dwóch budynków: pięciopiętrowego od frontu i sześciopiętrowego w głębi działki. Łącznie w dwóch bryłach znajdują się 62 apartamenty: od 35-metrowych lokali typu studio, aż po 177-metrowy penthouse z przestronnym tarasem na dachu i widokiem na centrum Warszawy. Ważnym celem dla inwestora było przede wszystkim zagwarantowanie mieszkańcom Hożej spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Z tego powodu budynek wyposażono w system kontroli dostępu oraz monitoring. W holu wejściowym zlokalizowano natomiast recepcję z miejscem dla ochrony. W podziemiach kompleksu powstał przestronny parking na 72 miejsca.

Stylowe wnętrza Hożej 55

Wejście do bryły apartamentowca ozdabia zielone patio, widoczne z ulicy. Prowadzi do niego wewnętrzne przejście udekorowane starą suwnicą – pozostałością po historycznej fabryce Braci Łopieńskich. Wnętrze bryły podkreśla eleganckie lobby ze stylowymi meblami, przez które można przejść do wewnętrznych arkad okalających dziedziniec i do klatek schodowych, położonych w głębi działki. Na jednej z wewnętrznych ścian patio wyeksponowana została odrestaurowana balustrada balkonowa. Atutem dla przyszłych nabywców mogą być unikalne zielone ogródki, dostępne dla mieszkańców parterowych apartamentów, które w centrum Warszawy są raczej rzadkością.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.09.2013 15:20

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!