archirama.pl

Architektura Warszawy. Plac Unii City Shopping – byliśmy na otwarciu najnowszej galerii handlowej w Warszawie! Zobaczcie zdjęcia

Architektura Warszawy. Otwarcie Plac Unii City Shopping, najnowszej galerii handlowej w Warszawie odbyło się 12 października po godzinie 12. Postanowiliśmy udać się na tę imprezę! Zobaczcie, jak wygląda nowo otwarta warszawska galeria handlowa!

Nowoczesna konstrukcja Placu Unii jest oczywiście nieco odmienna, ale podobnie jak w mediolańska galeria Vittorio Emanuele II, oddaje wrażenie miejskiego pasażu handlowego

Nowoczesna konstrukcja Placu Unii jest oczywiście nieco odmienna, ale podobnie jak w mediolańska galeria Vittorio Emanuele II, oddaje wrażenie miejskiego pasażu handlowego

Fot: Weronika Kwasiborska

Galeria handlowa Plac Unii City Shopping już otwarta! Kolejny projekt pracowni APA Kuryłowicz & Associates został zrealizowany. Nowy wieżowiec biurowy wraz z pasażem handlowym powstał w miejscu pierwszego w Polsce Supersamu. Początek budowy galerii niósł za sobą rozbiórkę popularnego sklepu, z tego powodu rozpoczęcie budowy nowego budynku rodziło wiele kontrowersji i liczne protesty w obronie Supersamu. Jednak od 12 października 2013 roku możemy przechadzać się nowoczesnym pasażem handlowym, pić kawę w licznych kawiarniach i posilić się w niejednej restauracji. Mamy zdjęcia z otwarcia najnowszej galerii handlowej w Warszawie – Plac Unii City Shopping!

Plac Unii City Shopping – znalazło się miejsce dla Supersamu

Na otwarciu nowej galerii handlowej spotkaliśmy tłumy zaciekawionych tym, co nowego znajdziemy w elegancko wykończonym budynku Plac Unii. Tego dnia poza licznymi obniżkami cen, konkursami i koncertami, odwiedzający po raz pierwszy mogli zrobić zakupy w nowo otwartych sklepach. Na swoje miejsce wrócił również wyburzony przed budową galerii Supersam, ale w nowoczesnym wydaniu. O jego przeszłości przypominają tylko fototapety przedstawiające zdjęcia pierwszego w Polsce Supersamu.

>> Przeczytaj więcej na temat budowy galerii Plac Unii City Shopping!

Nowy Plac Unii City Shopping przypomina nieco nowoczesną wersję mediolańskiej galerii handlowej Vittorio Emanuele II, powstałej w 1879 roku. Główne nawiązanie do XIX wiecznej galerii to przeszklony dach, łączący ze sobą trzy budynki kompleksu. Nowoczesna konstrukcja Placu Unii jest oczywiście nieco odmienna, ale podobnie jak w mediolańska galeria Vittorio Emanuele II, oddaje wrażenie miejskiego pasażu handlowego. Podoba wam się nowa warszawska galeria handlowa Plac Unii City Shopping?

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Weronika Kwasiborska
Data publikacji: 12.10.2013 21:00

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!