archirama.pl

Architektura wielorodzinna - projekt pracowni 81.WAW.PL. Nowa willa warszawskich architektów

Budynki wielorodzinne mogą przypominać bryły domów prywatnych. Kolejny projekt pracowni 81.WAW.PL udowadnia, że willowa architektura doskonale sprawdzi się jako wielorodzinna zabudowa z niezależnymi apartamentami. Zobacz projekt warszawskich architektów – wielorodzinna willa „Szczęśliwice”

Architektura wielorodzinna - projekt pracowni 81.WAW.PL. Wielorodzinną willę autorstwa warszawskich architektów
Fot: 81.waw.pl

Architektura powstających obecnie wielorodzinnych budynków często ma wiele wspólnego z piętrowcami z wielkiej płyty. Kolejny projekt pracowni 81.WAW.PL udowadnia, że receptą na przytłaczające całą okolice blokowiska są kameralne budynki wielorodzinne z kilkoma apartamentami.

Projekt pracowni 81.WAW.PL udowadnia, że willowa architektura idealnie nadaje się na zabudowę wielorodzinną

W budynku „Szczęśliwice” architekci przełożyli willową architekturę na zabudowę wielorodzinną. Architektura obiektu pozwala postawić dom na działce liczącej niewiele ponad 1000 mkw. Projekt pracowni 81.WAW.PL przewiduje w nim pięć kondygnacji – cztery naziemne oraz podziemny parking na czternaście samochodów. Architektura najwyższej kondygnacji została ścięta od strony ulicy, co w połączeniu ze schodami ewakuacyjnymi na dachu, dodało projektowi nowoczesnego charakteru.

Architektura i nowoczesne wnętrza

Architektura budynku przewiduje 8 mieszkań. Na parterze architekci zaplanowali dwa najmniejsze lokale o powierzchni 80 mkw z ogródkami wychodzącymi na ogrodzoną działkę. Na kolejnych dwóch piętrach architekci rozmieścili mieszkania o powierzchni 100 - 110 mkw. Natomiast ostatnią kondygnację, zajmuje 180-metrowy   penthouse. Kondygnacje pierwszego i drugiego piętra tworzą jakby ramy, które kadrują widok z mieszkań. Cała architektura opiera się na prostokątnych ramach tarasów i balkonów, dzięki temu bryła wygląda jakby była nieco ukośna.

Przeszklona architektura projekt pracowni 81.WAW.PL

Na zewnętrznej elewacji dominuje kolor biały, który architekci na parterze i najwyższej kondygnacji złamali drewnianymi elementami wykończeniowymi. Architekci chcieli aby bryła budynku zachowała lekkość. Dlatego też parter jest niemalże w całości przeszklony. Blok czarnego marmuru, podpierający parterową kondygnację wskazuje wejście do budynku.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: 81.waw.pl
Data publikacji: 10.01.2013 16:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!