Architektura
ARCHITEKTURA

Architektura wnętrz. Surowa cegła we wnętrzu i plaster miodu, czyli klimatyczna przestrzeń według Restudio

 • Komentarze

Architektura wnętrz. Surowa cegła i plaster miodu, czyli klimatyczne wnętrze według Restudio

Motywem przewodnim architektury wnętrza według projektantów z Restudio jest cegła we wnętrzu. Oryginalnego klimatu przestrzeni mieszkalnej dodają meble - drewniane wieloboki inspirowane plastrem miodu.

Fot: materiały prasowe
 • Architektura wnętrz. Surowa cegła i plaster miodu, czyli klimatyczne wnętrze według Restudio
 • Architektura wnętrz. Surowa cegła i plaster miodu, czyli klimatyczne wnętrze według Restudio
 • Architektura wnętrz. Surowa cegła i plaster miodu, czyli klimatyczne wnętrze według Restudio
 • Architektura wnętrz. Surowa cegła i plaster miodu, czyli klimatyczne wnętrze według Restudio
 • Architektura wnętrz. Surowa cegła i plaster miodu, czyli klimatyczne wnętrze według Restudio

Architektura wnętrz. Mur z cegły we wnętrzu, minimalizm w aranżacji i meble w kształcie plastra miodu, to wszystko tworzy klimatyczne wnętrze mieszkania zdominowane surowością czerwonej cegły. Za projekt minimalistycznego wnętrza odpowiadają architekci z pracowni Restudio.

Architekci z pracowni Restudio, Alicja i Maciej Jacaszek zaprojektowali nowoczesne wnętrze mieszkania o powierzchni 120 mkw., usytuowane w jednej z gdańskich kamienic. Projektanci stworzyli klimatyczną przestrzeń, gdzie na plan pierwszy wysuwa się inspirowana elewacją zlokalizowanej nieopodal świątyni, cegła we wnętrzu. Charakteru pomieszczeniom nadaje minimalistyczne wyposażenie i drewniane konstrukcje pełniące rolę mebli.

Surowa cegła we wnętrza

Jako motyw przewodni architekci z Restudio wykorzystali cegłę we wnętrzu. Oryginalnego klimatu przestrzeni mieszkalnej dodają meble - drewniane wieloboki inspirowane plastrem miodu. Nieregularne konstrukcje idealnie sprawdzają się w roli półek na książki i inne drobiazgi. Zastosowanie struktury imitującej plastry miodu pozwala na indywidualnie kształtowanie przestrzeni, jednocześnie dając wiele możliwości zastosowania. Podobną konstrukcję przypominającą plaster pszczeli, wykorzystano w roli stolika. Surowość strefy dziennej architekci przełamali delikatną, białą sofą. Dodatkowej lekkości wnętrzu nadają śnieżnobiałe rolety przepuszczające światło.

Minimalistyczna architektura strefy nocnej

Charakterystycznym elementem strefy sypialnej jest ceglany mur przysłaniający ogromne okna. Ścianę zdobi asymetryczna, drewniana konstrukcja pełniąca rolę przestrzeni na drobiazgi, a jednocześnie będąca konsekwencją wystroju wnętrza salonu. Klimatu przestrzeni nocnej nadaje oryginalne oświetlenie, które zapewniają wiszące nad łóżkiem lampy w kolorze głębokiej czerni. Projekt architektów z Restudio obejmował także indywidualne zaprojektowanie detali, w wyniku czego architektura wnętrza została wzbogacona o oryginalne włączniki i cokoły.

Czerwona cegła we wnętrzu idealnie sprawdziła się w połączeniu z białymi ścianami i jasnymi dodatkami. W wyniku takiego połączenia, projektanci uzyskali nowoczesne i minimalistyczne wnętrze z elementami surowości. Dopełnieniem przestrzeni jest współgrająca z czerwoną cegłą wykładzina utrzymana w podobnej kolorystce.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.