archirama.pl

Architektura wnętrz. Surowa cegła we wnętrzu i plaster miodu, czyli klimatyczna przestrzeń według Restudio

Architektura wnętrz. Mur z cegły we wnętrzu, minimalizm w aranżacji i meble w kształcie plastra miodu, to wszystko tworzy klimatyczne wnętrze mieszkania zdominowane surowością czerwonej cegły. Za projekt minimalistycznego wnętrza odpowiadają architekci z pracowni Restudio.

Architektura wnętrz. Surowa cegła i plaster miodu, czyli klimatyczne wnętrze według Restudio

Motywem przewodnim architektury wnętrza według projektantów z Restudio jest cegła we wnętrzu. Oryginalnego klimatu przestrzeni mieszkalnej dodają meble - drewniane wieloboki inspirowane plastrem miodu.

Fot: materiały prasowe

Architekci z pracowni Restudio, Alicja i Maciej Jacaszek zaprojektowali nowoczesne wnętrze mieszkania o powierzchni 120 mkw., usytuowane w jednej z gdańskich kamienic. Projektanci stworzyli klimatyczną przestrzeń, gdzie na plan pierwszy wysuwa się inspirowana elewacją zlokalizowanej nieopodal świątyni, cegła we wnętrzu. Charakteru pomieszczeniom nadaje minimalistyczne wyposażenie i drewniane konstrukcje pełniące rolę mebli.

Surowa cegła we wnętrza

Jako motyw przewodni architekci z Restudio wykorzystali cegłę we wnętrzu. Oryginalnego klimatu przestrzeni mieszkalnej dodają meble - drewniane wieloboki inspirowane plastrem miodu. Nieregularne konstrukcje idealnie sprawdzają się w roli półek na książki i inne drobiazgi. Zastosowanie struktury imitującej plastry miodu pozwala na indywidualnie kształtowanie przestrzeni, jednocześnie dając wiele możliwości zastosowania. Podobną konstrukcję przypominającą plaster pszczeli, wykorzystano w roli stolika. Surowość strefy dziennej architekci przełamali delikatną, białą sofą. Dodatkowej lekkości wnętrzu nadają śnieżnobiałe rolety przepuszczające światło.

Minimalistyczna architektura strefy nocnej

Charakterystycznym elementem strefy sypialnej jest ceglany mur przysłaniający ogromne okna. Ścianę zdobi asymetryczna, drewniana konstrukcja pełniąca rolę przestrzeni na drobiazgi, a jednocześnie będąca konsekwencją wystroju wnętrza salonu. Klimatu przestrzeni nocnej nadaje oryginalne oświetlenie, które zapewniają wiszące nad łóżkiem lampy w kolorze głębokiej czerni. Projekt architektów z Restudio obejmował także indywidualne zaprojektowanie detali, w wyniku czego architektura wnętrza została wzbogacona o oryginalne włączniki i cokoły.

Czerwona cegła we wnętrzu idealnie sprawdziła się w połączeniu z białymi ścianami i jasnymi dodatkami. W wyniku takiego połączenia, projektanci uzyskali nowoczesne i minimalistyczne wnętrze z elementami surowości. Dopełnieniem przestrzeni jest współgrająca z czerwoną cegłą wykładzina utrzymana w podobnej kolorystce.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 20.01.2014 15:13

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!