Architektura
ARCHITEKTURA
Skandynawski styl w Poznaniu

Architektura wnętrza domu w Poznaniu projektu mode:lina. Piękne wnętrza z betonu i drewna ocieplone żółtym kolorem

 • Komentarze

Architektura wnętrza domu w Poznaniu projektu mode:lina. Piękne wnętrza z betonu i drewna ocieplone żółtym kolorem

Skandynawską stylizację, którą chcieli uzyskać właściciele zrealizowana została przy pomocy surowego betonu i drewna. Kompozycję uzupełniają szarości, biel i energetyczna żółta barwa. W architekturze wnętrza nie zabrakło także sztuki. Pojawia się ona w postaci obrazów na ścianach i designerskich mebli oraz dodatków.

Fot: Marcin Ratajczak
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_01
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_02
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_03
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_04
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_05
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_06
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_07
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_08
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_09
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_10
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_11
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_13
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_14
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_15
 • modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan/modelina-architekci-architektura-wnetrz-poznan_16

Architektura wnętrza domu w Poznaniu projektu mode:lina to przykład, jak ocieplić surowe, minimalistyczne wnętrza za pomocą koloru

Architektura wnętrz domu w Poznaniu to realizacja idei: „mniej znaczy więcej". Takie wytyczne otrzymali od właścicieli domu w Poznaniu architekci ze studia mode:lina. Inwestorzy chcieli aby architektura wnętrza domu o powierzchni 140 mkw miała jak największą, otwartą przestrzeń – im mniej drzwi tym lepiej. Ponadto potrzebowali mnóstwo szaf i innego rodzaju zabudowy, w której schowają wszelkie ubrania i inne przedmioty.

Mode:lina - architektura wnętrza domu pod Poznaniem

Aby sprostać tym wymaganiom architekci z pracowni mode:lina postanowili wdrożyć kilka nietypowych rozwiązań w przestrzeni hallu. Pierwszym z nich to wykorzystanie miejsca pod schodami, które zazwyczaj jest puste. Architekci zabudowali je pojemnymi szafami, a nawet znaleźli miejsce na psią budę. Zamontowano przesuwane drzwi nie zabierają miejsca, a skrzydła z lustra optycznie powiększają architekturę wnętrz.

Architektura wnętrza - architekci przystosowali kuchnie do zwyczajów właścicieli

Architekturę wnętrza kuchni zdeterminował sposób spożywanie posiłków przez inwestorów. Właścicielka w ogóle nie je śniadań w tygodniu, właściciel zaś spożywa posiłki w locie. Za to weekend to idealny czas aby długo rozkoszować się posiłkami przy stole. Architektura wnętrza kuchni musiała więc zostać przystosowana do obydwu sposób jedzenia. Dlatego tez w kuchni stanęła wyspa, która świetnie sprawdza się przy ekspresowych posiłkach w tygodniu. Na weekendowe, długie śniadania przeznaczono duży stół w jadalni. Centrum architektury wnętrza domu podkreślono białą ramą, która pojawia się także w salonie

Architektura wnętrza salonu

Inwestorzy nie chceli aby architektura wnętrza salonu zorientowana była na telewizor. Równie ważne dla nich są książki. Chcieli mieć także kominek – ale dyskretnie schowany. Architektura wnętrza salonu kontynuuje minimalistyczną aranżację. Telewizor i kominek zamaskowane zostały ciemnym kolorem ścian, który odcina od reszty przestrzeni biała rama.

Architektura wnętrza - skandynawska stylizacja

Skandynawską stylizację, którą chcieli uzyskać właściciele zrealizowana została przy pomocy surowego betonu i drewna. Kompozycję uzupełniają szarości, biel i energetyczna żółta barwa. W architekturze wnętrza nie zabrakło także sztuki. Pojawia się ona w postaci obrazów na ścianach i designerskich mebli oraz dodatków.

Architektura wnętrza - sypialnia połączona z garderobą

Architektura wnętrza sypialni połączona została z przestronną garderobą. I tutaj zastosowano podobny Kod stylistyczny: podobnie jak na parterze domu, beton, drewno i szare kolory przeplatają się z żółtą barwą.

METRYKA PROJEKTU
Beam&Block House
Projekt:
mode:lina,  architekci Paweł Garus, Jerzy Woźniak
Współpraca autorska: Kinga Kin
Realizacja: kwiecień 2013
Powierzchnia: 140 mkw
Strona internetowa: www.modelina-architekci.com

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: Marcin Ratajczak
Data publikacji: 25.07.2013 11:18
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.