archirama.pl

Architektura wnętrza domu w Poznaniu projektu mode:lina. Piękne wnętrza z betonu i drewna ocieplone żółtym kolorem

Architektura wnętrza domu w Poznaniu projektu mode:lina to przykład, jak ocieplić surowe, minimalistyczne wnętrza za pomocą koloru

Architektura wnętrza domu w Poznaniu projektu mode:lina. Piękne wnętrza z betonu i drewna ocieplone żółtym kolorem

Skandynawską stylizację, którą chcieli uzyskać właściciele zrealizowana została przy pomocy surowego betonu i drewna. Kompozycję uzupełniają szarości, biel i energetyczna żółta barwa. W architekturze wnętrza nie zabrakło także sztuki. Pojawia się ona w postaci obrazów na ścianach i designerskich mebli oraz dodatków.

Fot: Marcin Ratajczak

Architektura wnętrz domu w Poznaniu to realizacja idei: „mniej znaczy więcej". Takie wytyczne otrzymali od właścicieli domu w Poznaniu architekci ze studia mode:lina. Inwestorzy chcieli aby architektura wnętrza domu o powierzchni 140 mkw miała jak największą, otwartą przestrzeń – im mniej drzwi tym lepiej. Ponadto potrzebowali mnóstwo szaf i innego rodzaju zabudowy, w której schowają wszelkie ubrania i inne przedmioty.

Mode:lina - architektura wnętrza domu pod Poznaniem

Aby sprostać tym wymaganiom architekci z pracowni mode:lina postanowili wdrożyć kilka nietypowych rozwiązań w przestrzeni hallu. Pierwszym z nich to wykorzystanie miejsca pod schodami, które zazwyczaj jest puste. Architekci zabudowali je pojemnymi szafami, a nawet znaleźli miejsce na psią budę. Zamontowano przesuwane drzwi nie zabierają miejsca, a skrzydła z lustra optycznie powiększają architekturę wnętrz.

Architektura wnętrza - architekci przystosowali kuchnie do zwyczajów właścicieli

Architekturę wnętrza kuchni zdeterminował sposób spożywanie posiłków przez inwestorów. Właścicielka w ogóle nie je śniadań w tygodniu, właściciel zaś spożywa posiłki w locie. Za to weekend to idealny czas aby długo rozkoszować się posiłkami przy stole. Architektura wnętrza kuchni musiała więc zostać przystosowana do obydwu sposób jedzenia. Dlatego tez w kuchni stanęła wyspa, która świetnie sprawdza się przy ekspresowych posiłkach w tygodniu. Na weekendowe, długie śniadania przeznaczono duży stół w jadalni. Centrum architektury wnętrza domu podkreślono białą ramą, która pojawia się także w salonie

Architektura wnętrza salonu

Inwestorzy nie chceli aby architektura wnętrza salonu zorientowana była na telewizor. Równie ważne dla nich są książki. Chcieli mieć także kominek – ale dyskretnie schowany. Architektura wnętrza salonu kontynuuje minimalistyczną aranżację. Telewizor i kominek zamaskowane zostały ciemnym kolorem ścian, który odcina od reszty przestrzeni biała rama.

Architektura wnętrza - skandynawska stylizacja

Skandynawską stylizację, którą chcieli uzyskać właściciele zrealizowana została przy pomocy surowego betonu i drewna. Kompozycję uzupełniają szarości, biel i energetyczna żółta barwa. W architekturze wnętrza nie zabrakło także sztuki. Pojawia się ona w postaci obrazów na ścianach i designerskich mebli oraz dodatków.

Architektura wnętrza - sypialnia połączona z garderobą

Architektura wnętrza sypialni połączona została z przestronną garderobą. I tutaj zastosowano podobny Kod stylistyczny: podobnie jak na parterze domu, beton, drewno i szare kolory przeplatają się z żółtą barwą.

METRYKA PROJEKTU
Beam&Block House
Projekt:
mode:lina,  architekci Paweł Garus, Jerzy Woźniak
Współpraca autorska: Kinga Kin
Realizacja: kwiecień 2013
Powierzchnia: 140 mkw
Strona internetowa: www.modelina-architekci.com

Zdjęcia: Marcin Ratajczak
Data publikacji: 25.07.2013 11:18

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!