archirama.pl

Architektura Wrocławia. Nowe Żerniki: Archicom wygrał przetarg na działkę w ramach projektu WUWA2

Architektura Wrocławia. WUWA2 - Archicom wygrał przetarg na realizację pierwszego kwartału społecznego osiedla na Nowych Żernikach. Koncepcja architektów ze Studia Archicom w pełni odpowiada założeniom idealnego osiedla mieszkaniowego, będącego komfortowym miejscem do życia.

architektura-wroclawia-nowe-zerniki-wuwa2-archicom/architektura-wroclawia-nowe-zerniki-wuwa2-archicom (1)

Architektura Wrocławia. Koncepcja architektów ze Studia Archicom, odpowiadająca w pełni ideom samowystarczalnego osiedla, wygrała przetarg na realizację pierwszego kwartału  wrocławskiego WUWA2. Główny architekt Studia Archicom Dorota Jarodzka-Śródka wraz z Kazimierzem Śródką wchodzili w skład zespołu, który pracował przy projekcie idealnego osiedla Nowe Żerniki.

WUWA2 to nie tylko bloki mieszkalne

Powstające osiedle WUWA2 to nie tylko architektura bloków mieszkalnych. Na Nowe Żerniki składają się także instytucje publiczne, usługi, a także powierzchnie dla małych przedsiębiorców. Projekt kwartału realizowanego przez Studio Archicomz założenia ma odpowiadać różnym stylom życia wrocławian. W skład nieruchomości będącej częścią idealnego osiedla wejdą zarówno domki z wydzielonymi ogródkami i niezależnymi wejściami, mieszkania 2- i 3- pokojowe z niezależną kuchnią, bądź aneksem kuchennym, a także 4-pokojowe mieszkania z tarasami na dachu. Mieszkańcom WUWA2 do dyspozycji oddana zostanie także rowerownia, plac zabaw dla dzieci, a także dwie strefy o charakterze rekreacyjnym.

Jeden obiekt, a dwa światy

Realizowany przez Studio Archicom kwartał zlokalizowany będzie w centralnej części osiedla Nowe Żerniki. Architektura obiektu wyodrębniona na dwóch przeciwległych biegunach działki zostanie urządzona w stylu dwóch odrębnych światów. Elewacja od strony południowej będzie charakteryzować się przestrzennym, grającym światłocieniem obiektem, z balkonami osłanianymi przesuwnymi panelami, zaś elewacja od północy będzie miała surowy charakter z rozcięciem ukazującym wewnętrzny dziedziniec.

Idea społecznego osiedla WUWA2

Zgodnie z ideą osiedla WUWA2 powstające inwestycje mają wykorzystywać najnowsze proekologiczne rozwiązania. Dlatego też mieszkania o najwyższych standardach nie będą przewyższać normalnych kosztów eksploatacji. Projekt kwartału realizowanego przez Studio Archicom obejmuje m.in. suchą rzekę, a także retencję wody w zbiorniku pod dziedzińcem, co w efekcie zmniejszy opłaty za odbiór wody deszczowej. Oświetlenie wspólnych części, a także terenu wokół budynku będzie możliwe w efekcie pozyskiwania prądu dzięki fotowoltaicznym panelom i wiatrakom na dachu.

Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest na 2014 rok.

Autor: Anna Rychlewicz
Data publikacji: 10.10.2013 17:07

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!