Architektura
ARCHITEKTURA
Osiedle Selenza z pozwoleniem na budowę

Architektura Wrocławia. Osiedle Selenza na Klecinie. Rusza budowa

 • Komentarze

Architektura Wrocławia. Osiedle Selenza na Klecinie. Rusza budowa

Architektura osiedla nawiązuje do sąsiadującej zabudowy - klasycyzujących budynków. Osiedle Selenza będzie częściowo ogrodzone i monitorowane. Właściciele będą mogli także korzystać z garaży podziemnych, miejsc parkingowych wokół budynku, a także rowerowni.

Fot: materiały prasowe
 • architektura-wroclawia-archicom-studio-selenza/architektura-wroclawia-archicom-studio-selenza-1
 • architektura-wroclawia-archicom-studio-selenza/architektura-wroclawia-archicom-studio-selenza-2
 • architektura-wroclawia-archicom-studio-selenza/architektura-wroclawia-archicom-studio-selenza-3

Architektura Wrocławia. Architekci z Archicom Studio zaprojektowali kolejne wrocławskie osiedle. Selneza na Klecinie charakteryzować będzie kameralna zabudową oraz bezpośrednim zejściem do rzek Ślęży. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę.

Architektura Wrocławia. Osiedle Selenza powstanie przy ulicy Kobierzyckiej z bezpośrednim dojściem do rzeki Ślęzy. Trzy dwupiętrowe budynki będą otwarte na pobliski park, a punktem centralnym osiedla stanie się dziedziniec z istniejącym starodrzewiem. Powstanie na nim plac zabaw oraz ławeczki.

Architektura Selenzy nawązuje do okolicznej zabudowy 

Architektura osiedla nawiązuje do sąsiadującej zabudowy - klasycyzujących budynków. Osiedle Selenza będzie częściowo ogrodzone i monitorowane. Właściciele będą mogli także korzystać z garaży podziemnych, miejsc parkingowych wokół budynku, a także rowerowni.

Architektura wnętrz dopasowana do potrzeb mieszkańców

Architektura wnętrz została zaprojektowana w taki sposób aby mieszkania były dobrze doświetlone. Przedłużeniem prywatnej przestrzeni domowej na parterze będą własne ogródki i tarasy, a na wyższych kondygnacjach balkony. Zaproponowane układy mieszkań są tymi, które najchętniej wybierają klienci, ale na etapie realizacji każdy nabywca mieszkania może wprowadzać indywidualne zmiany.

przeczytaj rowniez
 • Alpejski kryształ
  Alpejski kryształ

  Nowe schronisko Monte Rosa w szwajcarskich Alpach to nie byle gratka dla miłośników narciarstwa skiturowego, ale też architektury. Powstało na wysokości 2883 metrów, u podnóża szczytu Dufour. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard
  Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard

  Balthasar Burkhard słynie z czarnobiałych, wielkoformatowych serii fotograficznych. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter
  Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter

  Vera Lutter jest znana ze swych monumentalnych, czarnobiałych fotografii przestrzeni miejskich. Jej zdjęcia to negatywy, powstające w przekształconych w camera obscura pomieszczeniach. Odrealnione obrazy miast, tworzone przez artystkę, są rozpoznawalne na całym świecie więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000

  Celem konkursu jest promocja najlepszej architektury miejskiej, zrealizowanej w okresie Trzeciej Rzeczypospolitej oraz pobudzenie wrażliwości społecznej na kształt naszego otoczenia. więcej

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 7.01.2014 13:44
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.