archirama.pl

Współczesna architektura Warszawy. W biurowcu – przedszkole i strefa sportowa

W bryle kompleksu biurowego przy Alejach Jerozolimskich 181 w Warszawie powstało dwujęzyczne przedszkole „Ala ma kota”. Współczesna architektura powinna być przyjazna użytkownikom, a łączenie różych funkcji ułatwia życie pracownikom

Adgar Park West

Adgar Park West

Architektura Warszawy: Adgar Park West


Kompleks Adgar Park West usytuowany jest w zachodniej części biznesowego centrum Warszawy. Składa się on z trzech połączonych ze sobą brył. Tworzą one zespół o całkowitej powierzchni wynoszącej ponad 43 000 mkw. Kompleks wyposażony jest w 1100 miejsc postojowych zlokalizowanych w garażach podziemnych oraz na parkingu naziemnym. Jak na współczesną architekturę biurowców przystało, w kompleksie znajduje się strefa sportowa. Jest to kompleks AdgarFit, który powstaje na parterze Adgar Park West. Ma zająć łącznie około 6 000 mkw. Strefa sportu to nie tylko siłownia i fitness, ale także sklepy z akcesoriami sportowymi oraz poradami specjalistów

Współczesna architektura i rodzina

 „Ala ma kota” to przedszkole dla dzieci od 2 do 6 lat. W sieci jest obecnie siedem warszawskich przedszkoli. Pierwsze grupy przedszkolne w biurowcu Adgar Park West mają powstać już we wrześniu 2014 roku. Czesne będzie wynosiło ok. 1450 PLN za miesiąc. Przedszkole ulokowane w cichej części kompleksu zajmie 623 mkw bryły na parterze. Na przedszkole składają się sale zajęć,  sala gimnastyczna, a także gabinet terapeutyczny. Placówka będzie miała również kuchnię. Obok przedszkola nie zabraknie ogrodzonego placu zabaw i rekreacji o powierzchni 400 mkw, który sąsiadować będzie z terenami zielonymi. Przy placówce zorganizowano parking dla rodziców. Zespół biurowy Adgar Park West to wyjątkowo funkcjonalna architektura współczesna.

Przedszkole Ala ma kota to już druga placówka dla dzieci w naszych biurowcach. Cieszymy się, że po przedszkolu „Pomarańczowa Ciuchcia” w Adgar Plaza na Mokotowie, także w Adgar Park West stworzymy wyjątkowe warunki sprzyjające efektywnej pracy dla osób posiadających małe dzieci. Cicha i spokojna okolica w sąsiedztwie Parku Szczęśliwickiego to idealne miejsce dla maluchów. A dla rodziców pracujących w Adgar Park West lub w pobliżu to doskonałe rozwiązanie, ponieważ mogą zaoszczędzić czas na dojazdach oraz być spokojni, że ich dzieci są tuż obok pod najlepszą opieką – zapewnia Eyal Litwin, prezes Adgar w Polsce.
Data publikacji: 19.05.2014 14:20

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!