Architektura
ARCHITEKTURA

Architektura współczesna w szkicach. Konkurs architektoniczny

  • Komentarze

Konkurs architektoniczny dla studentów - rysunek odręczny

Konkurs dla studentów architektury - "szkice architektoniczne"

Fot: materiały prasowe - Izba Architektów RP

„Szkice architektoniczne” – konkurs dla studentów architektury zorganizowały Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izbę Architektów RP. Konkurs towarzyszy targom BUDMA

Współczesna architektura wyobraźni

Czy w XXI wieku umiejętność odręcznego rysowania jest jeszcze potrzebna architektowi? Zdania są podzielone. W niektórych krajach rola rysunku odręcznego na studiach architektonicznych jest niewielka, większy nacisk kładzie się na wykorzystywanie programów graficznych. W innych uczelniach traktuję się rysunek jako najlepszy sposób rozwijania wyobraźni. Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izba Architektów RP ogłaszają konkurs, który ma zachęcić do nauki rysunku. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy rysunkowej, prezentującej wpływ wybranych technologii i materiałów na jakość, wygląd i charakter architektury.
Nadesłane na konkurs prace zobaczyć będzie można na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu, między 10 a13 marca 2015.

Konkurs „Szkice architektoniczne” trwa do 25 lutego 2015. Mogą w nim brać udział zostać wszyscy uczniowie szkół architektonicznych w Polsce. Prace konkursowe mają pokazywać umiejętności warsztatowe studentów.  Czarno-białe rysunki  powinny być wykonane w technice tradycyjnej na arkuszu A2. Organizatorzy konkursu dopuszczają możliwość wprowadzenia jednego dodatkowego koloru.
Jury konkursu architektonicznego wyróżni 10 prac. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają odpowiednio 6, 4 i 2 tysiące złotych brutto. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas ostatniego dnia targów BUDMA 2015.

Więcej informacji i regulamin konkursu: http://www.budma.pl/pl/dla_architekta/konkurs-_szkice_architektoniczne/ >>

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe - Izba Architektów RP
Data publikacji: 12.12.2014 14:22
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.