archirama.pl

Architektura współczesna w szkicach. Konkurs architektoniczny

„Szkice architektoniczne” – konkurs dla studentów architektury zorganizowały Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izbę Architektów RP. Konkurs towarzyszy targom BUDMA

Konkurs architektoniczny dla studentów - rysunek odręczny

Konkurs dla studentów architektury - "szkice architektoniczne"

Fot: materiały prasowe - Izba Architektów RP

Współczesna architektura wyobraźni

Czy w XXI wieku umiejętność odręcznego rysowania jest jeszcze potrzebna architektowi? Zdania są podzielone. W niektórych krajach rola rysunku odręcznego na studiach architektonicznych jest niewielka, większy nacisk kładzie się na wykorzystywanie programów graficznych. W innych uczelniach traktuję się rysunek jako najlepszy sposób rozwijania wyobraźni. Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izba Architektów RP ogłaszają konkurs, który ma zachęcić do nauki rysunku. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy rysunkowej, prezentującej wpływ wybranych technologii i materiałów na jakość, wygląd i charakter architektury.
Nadesłane na konkurs prace zobaczyć będzie można na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu, między 10 a13 marca 2015.

Konkurs „Szkice architektoniczne” trwa do 25 lutego 2015. Mogą w nim brać udział zostać wszyscy uczniowie szkół architektonicznych w Polsce. Prace konkursowe mają pokazywać umiejętności warsztatowe studentów.  Czarno-białe rysunki  powinny być wykonane w technice tradycyjnej na arkuszu A2. Organizatorzy konkursu dopuszczają możliwość wprowadzenia jednego dodatkowego koloru.
Jury konkursu architektonicznego wyróżni 10 prac. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają odpowiednio 6, 4 i 2 tysiące złotych brutto. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas ostatniego dnia targów BUDMA 2015.

Więcej informacji i regulamin konkursu: http://www.budma.pl/pl/dla_architekta/konkurs-_szkice_architektoniczne/ >>

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe - Izba Architektów RP
Data publikacji: 12.12.2014 14:22

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!