Architektura
ARCHITEKTURA

Asy polskiej architektury współczesnej

  • Komentarze

Asy polskiej architektury współczesnej
Fot: KZ

W Galerii Architektury GAGA dwóm wystawom o współczesnej architekturze towarzyszy opowiadanie Sylwii Chutnik

Najlepsze bryły – przegląd

Pod ramowym tytułem „Asy polskiej architektury” kryją się dwie powiązane tematycznie wystawy. Od 5 listopada w Galerii Architektury GAGA w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie prezentowane są ekspozycje „Polska. Architecture” oraz „Przestrzenie Idei. B-udynki zmieniające rzeczywi-stość społeczną". Łączy je wspólny cel – promocja osiągnięć współczesnej polskiej architektury.  
Pierwsza z wystaw, „Polska. Architecture” przygotowana została przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” we współpracy z Departamentem Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Znalazły się na niej zdjęcia dwudziestu czterech budynków wzniesionych w Polsce w ostatnich latach. Sesje wykonali najlepsi fotografowie architektury. Uzupełnieniem są zdjęcia reportażowe, szkice, rysunki oraz cytaty, ukazujące wybrane budowle w szerokim kontekście społeczno-kulturowym. Organizator wystawy zamówił towarzyszące jej opowiadanie u Sylwii Chutnik, pisarki i działaczki społecznej. Projekt graficzny opracował Edgar Bąk wraz z zespołem.

Makiety architektoniczne

Równocześnie w Galerii Architektury GAGA prezentowany będzie zbiór 10 makiet architektonicznych. Modele budynków zestawione zostały zgodnie z hasłem Przestrzenie Idei. Budynki zmieniające rzeczywistość społeczną. Kolekcja powstała w ramach Kongresu Open Eyes Economy Summit. Wyboru obiektów, które zostaną pokazane w Krakowie dokonał Krzysztof Ingarden.

„Asy polskiej architektury”
Wystawa czynna od 5 listopada 2016
Galeria Architektury GAGA w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.
Wystawa czynna 11:00 – 19:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 – 17:00
Kurator Galerii GAGA i wystawy „Asy polskiej architektury”: Dawid Hajok
Kurator wystawy: „Przestrzenie Idei. Budynki zmieniające rzeczywi-stość społeczną": Krzysztof Ingarden  
Kurator wystawy: „Polska. Architecture”: Ewa P. Porębska
Wstęp wolny


przeczytaj rowniez
Autor: materiały prasowe miesięcznika Architektura-murator
Zdjęcia: KZ
Data publikacji: 28.10.2016 11:23
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.