archirama.pl

Atrakcje w Warszawie. Plac przy Chmielnej tylko dla pieszych?

Być może Warszawa wzbogaci się o kolejną atrakcję architektoniczną dla mieszkańców i turystów. Coraz głośniej mówi się o stworzeniu nowego, klimatycznego placu przy ulicy Chmielnej. Architekci i deweloperzy mają już gotowe projekty.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze Gazeta Wyborcza Warszaw u zbiegu szpitalnej i Brackiej na wysokości Domu Braci Jabłkowskich może powstać nowy miejski plac. Architekci z pracowni PRC mają już gotowy projekt i od lat przekonują użytkowników do nowej koncepcji. Urzędnicy w końcu przyznają, że to dobry pomysł i zgodny z ich wizją rozwoju Śródmieścia. Ulica Chmielna to jeden z popularniejszych deptaków w stolicy. Tłumnie odwiedzają go mieszkańcy i przyjezdni turyści. Jest tu sporo restauracji i barów.

Jednak Chmielną przecina dość ruchliwa ulica przy, której stoi odnowiony Dom Jabłkowskich. Jak podkreślają wypowiadający się dla gazety eksperci to znakomite miejsce dla stworzenia klimatycznego placyku jak we Włoskich czy Hiszpańskich miastach. To wspaniała przestrzeń do stworzenia wyjątkowego miejsca spotkań.

>>Oryginalne budynki, które mogą pojawić się w Warszawie

I dodają, że w zachodnioeuropejskich miastach już od 30 lat notuje się trend oddawania pieszym kawałków miasta. Architekci nie chcą całkowicie wyeliminować ruchu samochodów, a jedynie stworzyć taki układ drogowy, aby zwalniały one w tym miejscu.

>>Więcej o koncepcji placu Pięciu Rogów przeczytasz na stronach Gazety Wyborczej Warszawa

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.07.2012 09:54

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!