Architektura
ARCHITEKTURA

Barcelona to nie tylko Gaudi! Luksusowy design i wyjątkowa architektura współczesna hotelu Omm

 • Komentarze

Fasada hotelu Omm w Barcelonie. Wywinięte na zewnątrz prostokątne wycięcia w elewacji kryją ustawione pod kątem balkony

Fasada hotelu Omm w Barcelonie. Wywinięte na zewnątrz prostokątne wycięcia w elewacji kryją ustawione pod kątem balkony

 • Balkony ukryte za kawałkami wywiniętej elewacji
 • Podświetlona fasada hotelu Omm
 • Współczesna bryła plomby hotelu Omm, usytuowana pomiędzy kamienicami, rozświetla całą ulicę
 • Kolejne ujęcie interesującej formy elewacji
 • Widok z wnętrza pokoju na balkon i zawijającą się elewację
 • Hotel od strony wewnętrznej. Widok na otwory, które oświetlają restaurację w podziemiu
 • Świetliki we wnętrzu podziemnej restauracji
 • Restauracja w hotelu Omm z szerokim widokiem na interesujący design
 • Minimalistyczne wnętrze hotelu Omm
 • Drewniany taras mna dachu bryły hotelu

Być może nie każdy w Was skorzystał z uroków wakacji 2014. Niektórzy zagraniczną wycieczkę wolą odłożyć sobie na, chociażby, chłodnawy już wrzesień. Jeżeli w dodatku interesuje Was prawdziwie luksusowy apartament i pobyt w designerskim hotelu mamy dla Was inspirującą propozycję. Postawcie na estetykę architektury współczesnej i architektury wnętrz pensjonatu, w którym chcecie spędzić długo wyczekiwany urlop!  

Urlop powakacyjny w hotelu dla dwojga ? Polecamy hotel Omm w Barcelonie

Hotel, który mamy okazję zaprezentować znajduje się w jednym z najpiękniejszych miast europejskich - w Barcelonie, przy ulicy Passeig de Gràcia, zaledwie 5 minut spacerem od budynku La Pedrera projektu Gaudiego. Miasto to nie kończy się jednak na secesji. Barcelona wypełniona jest również bryłami wysokiej klasy architektury współczesnej. Jednym z nich jest hotel Omm.

Projektantami tego designerskiego hotelu są Julia Capella i Miquela Garcia. Pięciogwiazdkowy hotel o powierzchni 9701 mkw składa się z siedmiu pięter i czterech piwnic. Na parterze znajduje się recepcja, restauracja Moo oraz dwa sklepy. Hotel Omm w Barcelonie oferuje 59 pokoi oraz basen i solarium na dachu. Znajdziemy tam również elegancki, drewniany taras pełen eleganckich białych mebli, z którego rozciąga się piękny widok na śródziemnomorskie niebo. Jedna z piwnic mieści magazyn hotelowy oraz małą dyskotekę pod nazwą the Ommsession. Pozostałe 3 piwnice obejmuje przestrzeń na 98 miejsc parkingowych.

Design architektury i wnętrz hotelu Omm

Powyższy opis nie robi być może szczególnego wrażenia, jednak gdy przyjrzymy się bliżej wyrafinowanemu designowi budynku, trudno nie ulec zachwytowi.

Architekturę wnętrz hotelu wypełniają proste i klasyczne materiały w kolorach bieli, czarni, szarości, beżu i drewna. Nowoczesności nadają geometryczne kształty i skosy, a także elementy designu, np. bryły świetlików na suficie w restauracji.

 Najbardziej jednak nietypową formą w architekturze współczesnej hotelu Omm jest jego nowoczesna elewacja. Pokrywa ją jasne i szlachetne w swym wyrazie tworzywo. Materiał komponuje się z kamienicami, między którymi zaprojektowano plombę hotelu. Jasna fasada rozświetla całą ulicę, aczkolwiek to sposób w jaki ukształtowano balkony na elewacji jest odpowiedzialny za wyjątkowość tej architektury.

Wykrojone niczym skalpelem prostokąty na elewacji zawijają się subtelnie na zewnątrz otwierając ukryte za nimi balkony. Tarasy te są ustawione pod kątem do fasady budynku. Interesujący jest również widok z pokojów na balkony, który, dzięki tym „zawicięciom” prezentuje półokrągłą formę urozmaicając minimalistyczne wnętrza.

Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.