archirama.pl

Barcelona to nie tylko Gaudi! Luksusowy design i wyjątkowa architektura współczesna hotelu Omm

Być może nie każdy w Was skorzystał z uroków wakacji 2014. Niektórzy zagraniczną wycieczkę wolą odłożyć sobie na, chociażby, chłodnawy już wrzesień. Jeżeli w dodatku interesuje Was prawdziwie luksusowy apartament i pobyt w designerskim hotelu mamy dla Was inspirującą propozycję. Postawcie na estetykę architektury współczesnej i architektury wnętrz pensjonatu, w którym chcecie spędzić długo wyczekiwany urlop!  

Fasada hotelu Omm w Barcelonie. Wywinięte na zewnątrz prostokątne wycięcia w elewacji kryją ustawione pod kątem balkony

Fasada hotelu Omm w Barcelonie. Wywinięte na zewnątrz prostokątne wycięcia w elewacji kryją ustawione pod kątem balkony

Urlop powakacyjny w hotelu dla dwojga ? Polecamy hotel Omm w Barcelonie

Hotel, który mamy okazję zaprezentować znajduje się w jednym z najpiękniejszych miast europejskich - w Barcelonie, przy ulicy Passeig de Gràcia, zaledwie 5 minut spacerem od budynku La Pedrera projektu Gaudiego. Miasto to nie kończy się jednak na secesji. Barcelona wypełniona jest również bryłami wysokiej klasy architektury współczesnej. Jednym z nich jest hotel Omm.

Projektantami tego designerskiego hotelu są Julia Capella i Miquela Garcia. Pięciogwiazdkowy hotel o powierzchni 9701 mkw składa się z siedmiu pięter i czterech piwnic. Na parterze znajduje się recepcja, restauracja Moo oraz dwa sklepy. Hotel Omm w Barcelonie oferuje 59 pokoi oraz basen i solarium na dachu. Znajdziemy tam również elegancki, drewniany taras pełen eleganckich białych mebli, z którego rozciąga się piękny widok na śródziemnomorskie niebo. Jedna z piwnic mieści magazyn hotelowy oraz małą dyskotekę pod nazwą the Ommsession. Pozostałe 3 piwnice obejmuje przestrzeń na 98 miejsc parkingowych.

Design architektury i wnętrz hotelu Omm

Powyższy opis nie robi być może szczególnego wrażenia, jednak gdy przyjrzymy się bliżej wyrafinowanemu designowi budynku, trudno nie ulec zachwytowi.

Architekturę wnętrz hotelu wypełniają proste i klasyczne materiały w kolorach bieli, czarni, szarości, beżu i drewna. Nowoczesności nadają geometryczne kształty i skosy, a także elementy designu, np. bryły świetlików na suficie w restauracji.

 Najbardziej jednak nietypową formą w architekturze współczesnej hotelu Omm jest jego nowoczesna elewacja. Pokrywa ją jasne i szlachetne w swym wyrazie tworzywo. Materiał komponuje się z kamienicami, między którymi zaprojektowano plombę hotelu. Jasna fasada rozświetla całą ulicę, aczkolwiek to sposób w jaki ukształtowano balkony na elewacji jest odpowiedzialny za wyjątkowość tej architektury.

Wykrojone niczym skalpelem prostokąty na elewacji zawijają się subtelnie na zewnątrz otwierając ukryte za nimi balkony. Tarasy te są ustawione pod kątem do fasady budynku. Interesujący jest również widok z pokojów na balkony, który, dzięki tym „zawicięciom” prezentuje półokrągłą formę urozmaicając minimalistyczne wnętrza.

Milena Glinojecka

Data publikacji: 3.09.2014 10:36

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!