Architektura
ARCHITEKTURA

Bardzo małe mieszkanie według studenta architektury

  • Komentarze

Konkurs studencki Architektury-murator. Wyniki i wystawa

Konkurs architektoniczny Jednostka Mieszkalna Minimum

Fot: Architektura-murator

Współczesna architektura mieszkaniowa w minimalistycznej wersji – wystawa projektów nadesłanych na konkurs studencki miesięcznika „Architektura-murator” Jednostka Mieszkalna Minimum”

Konkurs architektoniczny

Piętnasta edycja konkursu studenckiego miesięcznika „Architektura-murator” zorganizowana została pod hasłem Jednostka Mieszkalna Minimum. Studenci kierunków projektowych mieli za zadanie zaprojektować możliwie najmniejszy  moduł mieszkalny. Musi być on w pełni funkcjonalny, z miejscem do spania, pracy, gotowania, mycia się, a także z toaletą. Regulamin konkursu dopuszcza dowolną lokalizację obiektu w Polsce; moduł może być częścią większej całości, albo oddzielną bryłą.

Mały dom, małe mieszkanie

Jak z tak postawionym zadaniem poradzili sobie studenci, przekonać się będzie można na wystawie pokonkursowej. Ogłoszenie wyników i wernisaż wystawu zaplanowane są na 28 maja 2015, początek o 15:30. Plansze i makiety z projektami prezentowane będą we wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie. Budynek znajduje się przy ulicy Senatorska 13/15, w centrum miasta.
Żeby obejrzeć wystawę, trzeba będzie się pospieszyć. Prace studenckie prezentowane będą tylko przez dwa dni, od 10.00 do 19:00. Wszystkie nagrodzone prace opublikowane zostaną także na łamach miesięcznika
„Architektura-murator” i na stronie internetowej magazynu.

Jak małe mieszkanie ma przeciętny Polak?

Dane GUS wskazują, że na statystycznego mieszkańca Polski przypada ok. 25 m² powierzchni mieszkalnej. Według standardów UE, ok. 60% mieszkań w Polsce jest przeludnionych. Polska zajmuje pod tym względem zajmuje 28 pozycję wśród 30 krajów europejskich. Zakup własnego mieszkania czy domu to dla większości rodzin najważniejsza życiowa inwestycja. Małe mieszkania, tańsze, a więc łatwiej dostępne, wciąż są najbardziej poszukiwane.

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Architektura-murator
Data publikacji: 21.05.2015 11:59
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.