archirama.pl

Bardzo małe mieszkanie według studenta architektury

Współczesna architektura mieszkaniowa w minimalistycznej wersji – wystawa projektów nadesłanych na konkurs studencki miesięcznika „Architektura-murator” Jednostka Mieszkalna Minimum”

Konkurs studencki Architektury-murator. Wyniki i wystawa

Konkurs architektoniczny Jednostka Mieszkalna Minimum

Fot: Architektura-murator

Konkurs architektoniczny

Piętnasta edycja konkursu studenckiego miesięcznika „Architektura-murator” zorganizowana została pod hasłem Jednostka Mieszkalna Minimum. Studenci kierunków projektowych mieli za zadanie zaprojektować możliwie najmniejszy  moduł mieszkalny. Musi być on w pełni funkcjonalny, z miejscem do spania, pracy, gotowania, mycia się, a także z toaletą. Regulamin konkursu dopuszcza dowolną lokalizację obiektu w Polsce; moduł może być częścią większej całości, albo oddzielną bryłą.

Mały dom, małe mieszkanie

Jak z tak postawionym zadaniem poradzili sobie studenci, przekonać się będzie można na wystawie pokonkursowej. Ogłoszenie wyników i wernisaż wystawu zaplanowane są na 28 maja 2015, początek o 15:30. Plansze i makiety z projektami prezentowane będą we wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie. Budynek znajduje się przy ulicy Senatorska 13/15, w centrum miasta.
Żeby obejrzeć wystawę, trzeba będzie się pospieszyć. Prace studenckie prezentowane będą tylko przez dwa dni, od 10.00 do 19:00. Wszystkie nagrodzone prace opublikowane zostaną także na łamach miesięcznika
„Architektura-murator” i na stronie internetowej magazynu.

Jak małe mieszkanie ma przeciętny Polak?

Dane GUS wskazują, że na statystycznego mieszkańca Polski przypada ok. 25 m² powierzchni mieszkalnej. Według standardów UE, ok. 60% mieszkań w Polsce jest przeludnionych. Polska zajmuje pod tym względem zajmuje 28 pozycję wśród 30 krajów europejskich. Zakup własnego mieszkania czy domu to dla większości rodzin najważniejsza życiowa inwestycja. Małe mieszkania, tańsze, a więc łatwiej dostępne, wciąż są najbardziej poszukiwane.

Autor: KZ
Zdjęcia: Architektura-murator
Data publikacji: 21.05.2015 11:59

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!