archirama.pl

Bastion Ceglarski we Wrocławiu otwarty na majówkę?

Czy we Wrocławiu będzie można spędzić majówkę 2012 w Bastionie Ceglarskim pod Wzgórzem Polskim? Być może, bo Bastion Ceglarski w końcu odzyskuje dawną świetność.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław” Bastion Ceglarski pod Wzgórzem Polskim wreszcie wypiękniał i zostanie otwarty dla mieszkańców. Według informacji mieszkańcy już w maju będą mogli tam pospacerować lub usiąść i odpocząć. Bastion stanowi część XVI – wiecznych fortyfikacji Wrocławia.

>>Dworzec Wrocław Główny. Pawilon Południowy pełen miedzi

Ale obecnie większość murów schowana jest pod ziemią tworząc tzw. Wzgórze Polskie. Miejsce zarastało latami i nie mogło służyć mieszkańcom Wrocławia. Dlatego niezbędna była rewitalizacja. Teren wymagał uprzątnięcia, i zagospodarowania go od nowa. Jest szansa, że budowlańcy zdążą odnowić choć częściowo ten teren jeszcze przed majówką.

Jak przypomina gazeta prace rewitalizacyjne Bastionu Ceglarskiego trwają już od sierpnia 2011 roku i mają się zakończyć do 30 kwietnia. Na razie powstał skwer przed murami. Są ławki i samotne drzewo. Dokoła zasiano trawnik, a z elementów fortyfikacji zbudowano ścieżkę prowadzą na skwer. Na razie zamknięte pozostaną wejścia do tuneli. Te wymagają pełnego zbadania i dalszej rewitalizacji.

>>Lotnisko Wrocław: Nowy terminal lotniska we Wrocławiu już dział [ZDJĘCIA]

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.04.2012 11:43

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!