archirama.pl

BEACH CITY Mielno. Powstanie nowe miasto nad morzem?

Beach City w Milenie to projekt zakładający zbudowanie od podstaw wielkiego kurortu nad Bałtykiem. W Milenie miałby się pojawić nowe hotele, apartamentowce i marina.

Projekt Beach City Mielno

Wakacje nad morzem? Tak według projektu Beach City Mielno za kilka lat może wyglądać Mielno

Fot: materiały prasowe firmusgroup.pl

Projekt Beach City w Milenie to nie drobne zmiany w architekturze tego nadmorskiego miasta. To właściwe całościowy projekt urbanistyczny zakładający wybudowanie nad morzem zupełnie nowego kurortu. Inwestor Mielno Holding - Firmus Grup chce zagospodarować 36 hektarów między linią Bałtyku, a jeziorem Jamno z drugiej strony.

Na tym terenie miałby powstać miedzy innymi pięciogwiazdkowy hotel oraz kilka hoteli typu Boutique i Condo. Oprócz tego firma ma w planach budowę centrum sportu i rekreacji z dużą mariną i portem jachtowym. Projekt obecnie jest w końcowym procesie planowania przestrzennego. Obecnie firma buduje w Mielnie apartamentowiec Dune z widokiem na morze. W luksusowym budynku znajdzie się 109 apartamentów.

>>Kozubnik - kurort widmo. Historia Kozubnika perły PRL

Cały kompleks ma kosztować blisko 340 mln euro. Wielkość i wygląd poszczególnych budynków i hoteli zależy od decyzji radnych, którzy wkrótce zajmą się planem zagospodarowania przestrzennego. To oni zdecydują ostatecznie o architektonicznym charakterze Beach City. Na razie dostępne są wizualizacje pokazujące koncepcję urbanistyczną inwestorów.

Autor: materiały prasowe firmusgroup.pl, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe firmusgroup.pl
Data publikacji: 2.07.2012 14:52

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!